معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری:

ضرورت معافیت های مالیاتی برای فعالان حوزه گردشگری كشور

ضرورت معافیت های مالیاتی برای فعالان حوزه گردشگری كشور

لذت سفر: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی بر ضرورت معافیت های مالیاتی برای فعالان حوزه گردشگری كشور تاكید نمود.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، ولی تیموری ظهر یكشنبه در كارگروه ویژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان كه در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، بیان داشت: گردشگری یك فرایند فرابخشی است و اگر تمام دستگاه ها كمك نكنند هیچ اتفاقی در این عرصه رخ نخواهد دارد و همه باید بعنوان حلقه های یك زنجیر در كنار یكدیگر قرار بگیرند.
وی عنوان كرد: استانی وجود دارد كه طی یك ماه تمام مجوزهای صدور یك مركز گردشگری كه توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود را صادر می كند اما در بعضی از استان ها این صدور مجوز چندین سال طول می كشد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: قوانین برای هر دو استان یكی است اما چیزی كه سبب چنین اختلافی شده است نگاه همراه و هم افزایی دستگاه های اجرایی استان است كه می تواند آنرا به یك فرایند یك ماهه یا سه سه ساله تبدیل كند.
تیموری تشریح كرد: هیچ مجوزی بیشتر از ۱۵ روز یا نهایتاً یك ماه نداریم چونكه سامانه ای طراحی شده است كه موافقت اولی باید سه هفته ای پاسخ داده شود اما استعلاماتی كه از ۱۸ استان گرفته می شود تا موافقت اولیه به موافقت اصولی تبدیل گردد زمان بر است.
وی مطرح كرد: به دنبال این هستیم كه در حوزه مالیات بر ارزش افزوده برای فعالان حوزه گردشگری معافیت هایی را بگیریم.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور نامه ای را با امضای مشترك معاون اول رئیس جمهور و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به ریاست جمهوری ارسال شد كه در این نامه درخواست شده بود كه افراد از محل ذخایر ارزی كه در خارج از كشور دارند بتوانند وسیله نقلیه وارد كنند.
تیموری بیان كرد: نكته دیگری كه در این نامه ذكر شده بود این بود كه وسایل نقلیه ای كه در مناطق آزاد هستند بتوانند در مناطقی خارج از مناطق آزاد با پلاك گردشگری تردد كنند.
وی اذعان كرد: اگر تقاضایی برای خرید وسایل حوزه گردشگری وجود دارد در چارچوب شركت های گردشگری می توانند اقدام نمایند و از تسهیلات بانكی استفاده كنند.

1398/10/09
13:26:08
5.0 / 5
4954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر