معاون گردشگری كشور:

خانه_ كافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند

خانه_ كافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند

لذت سفر: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: خانه كافه ها هنوز در آیین نامه تأسیسات گردشگری قرار نگرفته اند تا ما بتوانیم به آنها مجوز فعالیت بدهیم.ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجوز خانه كافه ها دست ما نیست چون این واحدها جز تأسیسات گردشگری نیستند. ازاین رو كسی به ما اجازه نداده كه با استناد به آن مجوز فعالیت بدهیم.
وی در ادامه اظهار داشت: ما در قالب آیین نامه تأسیسات گردشگری كه ۲۹ مورد در آن ذكر شده، فعالیت می نماییم. اگر در چارچوب این چارچوب از ما درخواستی داده شود، می توانیم به آنها مجوز دهیم. در غیر این صورت اگر بدانیم كه چنین خانه كافه هایی احتیاج به مجوز دارد و می تواند جزو تاسیسات گردشگری باشد، باید در آینده آنها را به آیین نامه اضافه نماییم. آن هم اگر توجیه شدیم كه این خانه كافه ها مصداق تأسیسات گردشگری می باشد و موارد دیگر نمی تواند چنین كاركردی را داشته باشد.
تیموری خاطرنشان كرد: در آن صورت آیین نامه باید اصلاح شده و خانه كافه ها در این لیست قرار گیرند. حالا عرضه مجوزی به نام خانه كافه در حوزه گردشگری عملاً امكان پذیر نیست.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی درباره اینكه به بعضی از كافه ها در چند سال قبل مجوزی از جانب سازمان میراث فرهنگی وقت داده شده بود، تصریح كرد: امكان دارد این واحدها به نام واحد پذیرایی مجوز گرفته باشند ولی عنوانی به نام خانه كافه هنوز در آیین نامه وجود ندارد. اگر جایی هم با این نام مجوز گرفته اساسا غیرقانونی بوده است.
پیش از این بعضی از كافه دارانی كه به احیای بناهای تاریخی پرداخته اند برای گرفتن مجوز گرفتار مشكل هستند، اتحادیه هایی مانند كافه و رستوران آنها را جزو واحدهای زیرمجموعه خود نمی دانند بعضی از این كافه داران در گوشه ای از بنای تاریخی خود، نمایشگاهی از آثار هنری و یا صنایع دستی هم برپا می كنند تا بتوانند مجوزی از جانب وزارت ارشاد بگیرند.

1398/07/20
19:18:36
5.0 / 5
4893
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر