میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

از سالگرد ثبت جهانی شهر یزد تا سرو قلیان در محوطه موزه

از سالگرد ثبت جهانی شهر یزد تا سرو قلیان در محوطه موزه

به گزارش لذت سفر برگزاری نشست خبری ثبت جهانی شهر یزد، گودبرداری در حریم كاخ گلستان، اعتراض فعالان گردشگری به نمایشگاه گردشگری سلامت اكو همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، در این هفته مدیركل میراث فرهنگی استان یزد و شهردار شهر یزد نشست خبری دومین سالروز ثبت جهانی این شهر را در تهران برگزار كردند.
در این برنامه سیدمصطفی مدیر كل میراث فرهنگی استان یزد بیان كرد كه پارسال هیچ تخریب عمدی در بناهای تاریخی بافت قدیمی یزد رخ نداده است.
وی همینطور در مورد اعتبار در نظر گرفته شده برای پایگاه میراث جهانی یزد هم بیان كرد كه حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار داشتیم كه فقط ۵۰۰ میلیون تومان آن به پایگاه میراث جهانی یزد اختصاص یافت.
احمدی مدیر كل دفتر بناها و بافت های تاریخی گفت ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه استانی میراث فرهنگی بوده است. همینطور امسال ۱.۵ میلیون یورو از راه اتحادیه اروپا برای بافت تاریخی یزد اختصاص یافته است.
سرپرست مركز آموزش عالی سازمان میراث فرهنگی در حكمی از جانب رئیس سازمان میراث فرهنگی انتخاب شد. معصومی راد این مسئولیت را پذیرفت.
این هفته خبرگزاری مهر در گزارشی از فعالان گردشگری سلامت به نحوه برگزاری نمایشگاه كشورهای عضو اكو پرداخت. در این گزارش آمده بود كه برخی از فعالان گردشگری سلامت اعلام می كردند این نمایشگاه كه در اردبیل برگزار شده بود در سطح استانی بود نه بین المللی. و یا اینكه مسئولان كشورهای عضو اكو در آن حضور نداشتند.
این هفته كافه موزه نقاشی پشت شیشه به علت سرو قلیان از وزارت بهداشت اخطار گرفت. این كافه یكی از بحث برانگیزترین كافه هایی بود كه اداره كل میراث فرهنگی استان تهران به آن مجوز داده است.
در این هفته همینطور فضای مجازی درباره گودبرداری در حریم كاخ گلستان و نزدیكی تكیه دولت اطلاع داد. این گودبرداری در حالی انجام گرفته است كه گفته می شود مجوز آن به صورت شفاهی از جانب سازمان میراث فرهنگی عرضه شده و ارتفاع آن آنقدر نیست كه بتواند حریم منظری كاخ گلستان را برهم بزند.


منبع:

1398/04/24
14:29:40
5.0 / 5
4828
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر