نكات خواندنی از پروازهای خارجی و داخلی

نكات خواندنی از پروازهای خارجی و داخلی

لذت سفر: در ادامه ی مطلب 30 نكته خواندنی از هواپیماها و پرواز خارجی و داخلی را مطالعه می كنید. با ما همراه باشید.


1. پرنده ای که اغلب به داخل موتور کشیده می شود، غاز است. یا خیلی دقیق تر دسته ای از غازها!

2. در ایالات متحده، کاپیتان پرواز خارجی دارای حقوق نامحدود است. او می تواند شما را دستگیر کند، بلیط داخلی و خارجی هواپیما به شما بدهد یا امضای او معتبر باشد.

3. تا کنون، بیش از یک میلیون نفر کمربند نجات را از هواپیما، به عنوان سوغاتی دزدیده اند.

4. مدت عمر هواپیما با سیکل فشار بالا اندازه گیری می شود. 75.000 سیکل، بالاترین حد است و باعث انفجار می شود. در زمان، معادل 20 سال یا 51.000 ساعت پرواز است.

5. اگر کسی پس از یک پرواز خارجی یا پرواز داخلی طولانی به شما می گوید که لاغرتر شده اید، او دروغ نمی گوید. 3 ساعت پرواز می تواند 1.5 لیتر آب از بدن انسان را بکشد، در صورتی که هیچ چیز نوشیدنی نداشته باشید. البته اگر شما به مدت 30 ساعت پرواز کنید 15 کیلو وزن کم نخواهید داشت.

6. غیرممکن است که در حین پرواز داخلی و خارجی در هواپیما را بتوان باز کرد. آنها بزرگتر از فریم خودشان هستند. بنابراین، هنگامی که آنها را باز کنید، لازم است درب را بالا ببرید، به آرامی چرخانید و از فریم خارج کنید. این طراحی با استفاده از فشار خارجی برای باز کردن درب در طول پرواز داخلی و خارجی غیر ممکن است.

7. هزینه موتور بین 12 تا 35 میلیون دلار است. قدرت متوسط آن برابر است با مجموع 28 موتور جت در ماشین های فرمول یک، که خیلی زیاد نیست. در حال حاضر قدرتمندترین موتور جت دارای 185،000 اسب بخار است. 

8. در صورتی که هر مسافر با خودش یک کیف دستی کوچک و یک کیف می آورد، همانطور که اجازه این کار رو داره، یک چهارم بخش بار هم فضای خالی وجود نداشت.

9. دلیل اینکه پنجره ها با صندلی ها در هواپیما هماهنگ نیستند این است که هر ایرلاین خودش انتخاب می کند که چند ردیف صندلی ها و یا فضای جلوی پا دارد.

10. در صورت وقوع یک فرود بر روی آب، اسلایدها مانند جلیقه نجات عمل می کنند.

11. هر 5 سال هر هواپیما به بازرسی فنی می رود که در آن کاملا از هم جدا می شود، هر قسمت بررسی و در صورت لزوم تغییر می کند. این بازرسی نامیده می شود به نام D check معروف است، که ​​هزینه آن به طور متوسط 7 میلیون دلار و نیاز به حدود 100،000 ساعت کار است. علاوه بر این پروسه، A check، B check و C check وجود دارد که در فواصل کوتاه تر انجام می شود و نیاز به زمان و پول کمتری دارد.

12. طولانی ترین پرواز خارجی مستقیم بین دوحه و آوکلند نیوزیلند است. مسافت پروازی 14.544 کیلومتر و مسافت زمانی آن 17 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

13. گول لبخندهای همیشگی خدمه پرواز داخلی و خارجی رو نخورید! آنها هم کمک های اولیه بلد هستند و هم آموزش زرمی و دفاع شخصی دیدند!!

14. اگر چه آنها می گویند که دوستدار حیوان خانگی هستند، اما بیشتر خطوط هوایی اهمیتی برای حیوان خانگی شما از اولین لحظه تا آخرین لحظه نمی شوند. بدترین لحظه ها، زمان بارگیری و تخلیه به علت نویز غیر قابل تحمل، انتظار در باند است. شرکت های هواپیمایی حیوان دوست دارای روش های ویژه ای برای بارگیری و تخلیه حیوانات می باشند.

15. چای و قهوه با آب داخل هواپیما ساخته شده است و از آب های بطری استفاده نمی شود. بسیاری از کنترل ها نشان داده اند که این آب ها واقعا آب آشامیدنی نیست.

16. از قیمت بلیط داخلی و خارجی هواپیما که شما می پردازید، 0.8% تا 1.5% آن سود خالص شرکت هواپیمایی می باشد و بزرگترین سهم آن یعنی 28% بابت تامین سوخت هواپیما صرف می شود.

17. اگر فلاپ ها پس از فرود به طور کامل باز شدند، این به این معنی است که خلبان یک سیگنال را به برج کنترل ارسال می کند که چیزی خارج از برنامه در هواپیما در حال اتفاق است. اگر شما در هواپیما هستید، و همچین چیزی را دیدید، آماده باشید!

18. در هر 7 پرواز خارجی که با هواپیما در دنیا انجام می شود، یک تابوت با یک فرد مرده در داخل قسمت بار هواپیما می باشد. چینی ها و ژاپنی هایی که در خارج از کشور خودشون فوت می کنند، رکورد دار این بخش هستند و بدن آنها برای مراسم به کشورشان باز می گردد.

19. هنگام فرود و یا برخاستن، به دلايل امنيتي، تمام وسايل الكترونيكي باید در جای مطمئنی گذاشته شوند و حتما غیر فعال باشد. هیچ کس نمی خواهد که در صورت اتفاق افتادن حادثه تلفن ها و تبلت ها مثل موشک های کوچک در همه جای هواپیما به پرواز دربیان. علاوه بر این، چندین خلبان شکایت کرده اند که استفاده از دستگاه های الکترونیکی (به ویژه iPads ها) به طور مستقیم بر اتصالات تاثیر می گذارد و در برخی موارد نتوانستند صدای برج کنترل را واضح بشنوند.

20. Check-in آنلاین و اینترنتی برای اولین بار در سال 1999 توسط خطوط هوایی آلاسکا معرفی شد.

21. خطوط هوایی در سیستم 7 ستارهای، رتبه بندی می شوند. حتی 80% از آنها با 6 یا 7 ستاره، رتبه بندی شده اند.

22. نا امن ترین شرکت های هواپیمایی در جهان، Air Bagan، ایرلاین Lao، FastJet Tanzania، ایرلاین Iraqi، ایرلاین Yeti، ایرلاین Nauru، ایرلاین Moldavian و 35 شرکت دیگر است. این شرکت ها دارای امتیاز 2 از 7 برای ایمنی بودند.

23. امن ترین شرکت هواپیمایی در جهان، Qantas است. 

24. ایرلاین هایی که بلیط داخلی و خارجی هواپیما را می فروشند، متهم به این هستند که اگر شما بابت تعیین موقعیت صندلی خودتان هزینه اضافه تری پرداخت نکنید، به صورت عمدی تا جایی که بتوانند شما را از همسفران خودتان در صندلی های دورتری می نشانند. ایرلاینی که همه انگشت اتهامات به سمتش رفته است، Ryanair است.

25. فقط 25 درصد از مسافران فرست کلاس در واقع این بهای بلیط داخلی و خارجی هواپیما خودشان را پرداخت می کنند. بقیه یا از کارکنان ایرلاین هستند، یا از مسافران بخش اکونومی که به این قسمت آورده می شوند و یا کسانی که در باشگاه مشتریان ایرلاین هستند و از مزایای این باشگاه استفاده می کنند.

26. هوا در کابین تنها 12 درصد رطوبت دارد و باعث شده هوای داخل کابین از هوای بیابان هم خشک تر باشد.

27. مسافران با چمدان هایشان تنها 10% از کل وزن هواپیما را تشکیل می دهند. بیشتر وزن به سوخت هواپیما تعلق دارد.

28. سال 2017 امن ترین سال پرواز خارجی و پرواز داخلی نام گرفت. چرا که هیچ مرگ و میری در اثر سانحه هوایی گزارش نشد.

29. بین 5 نفر آدم، 4 نفر آنها به نوعی از پرواز داخی و خارجی ترس دارند.

30.ما یک هواپیما برای سوار شدن داریم! اطلاعات زیادی – مرتبط یا غیر مرتبط – در رابطه با این فرم عجیب و غریب حمل و نقل وجود دارد. این اطلاعات مطمئنا به مسافران کمک می کند تا بدانند که چرا خدمه به آنها می گوید که کاری انجام دهند و بر آن اصرار می کنند.

منبع: پرواز داخلی

1398/04/08
16:21:27
5.0 / 5
5332
تگهای خبر: رپورتاژ , سفر , بلیط , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر