عربستان یک محوطه تاریخی مهم را بازگشایی می کند

عربستان یک محوطه تاریخی مهم را بازگشایی می کند

لذت سفر: به گزارش لذت سفر، مقام های عربستان سعودی بعد از گذشت یک دهه، یکی از مهم ترین محوطه های تاریخی این کشور را به روی عموم مردم بازگشایی می کنند.


به گزارش لذت سفر به نقل از نشنال، مقام های عربستان سعودی برای اولین بار در یک دهه اخیر، امکان بازدید از مرکز تاریخی «دِرْعِیه» که یکی از مهم ترین مکانهای تاریخی عربستان به حساب می آید را برای عموم مردم فراهم کردند.
بدین سان «درعیه» از ماه آینده میلادی بعد از ۱۰ سال تعطیلی، بازگشایی خواهد شد. این مکان که قدمت چند هزارساله دارد، همواره بعنوان مهد عربستان سعودی شناخته شده است.
از این پس، بازدیدکنندگان می توانند در کاخ های آجری و بناهای مرمت شده «درعیه» قدم بزنند. این مکان، خانه بعضی از بهترین نمونه های معماری سنتی نجدی، همچون یک کاخ مرمت شده است که اولین خانه خاندان آل سعود بوده است.
یکی از برنامه های بازگشایی این مکان تاریخی، برگزاری تورهای بازدید از نقاط مختلف محوطه «الطریف» در «درعیه» است که جزئیات بیشتری را در رابطه با اهمیت این محوطه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.
همینطور اجرای نمایش هایی در نظر گرفته شده است که می توانند اطلاعات اجمالی از زندگی ساکنان این مکان به بازدیدکنندگان ارائه نمایند. نمایش های اسب های عربی و کارگاه های خوشنویسی هم از دیگر برنامه هایی است که برای فصل زمستان در نظر گرفته شده است.
برنامه توسعه «درعیه» همچنان ادامه دارد و چندین هتل لوکس در این محوطه تاریخی افتتاح می گردد. انتظار می رود این محوطه تاریخی تا سال ۲۰۲۳، سالانه بیشتر از ۳۰ میلیون بازدیدکننده جذب نماید.1401/09/09
10:21:31
5.0 / 5
284
تگهای خبر: برنامه , تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر