مدیركل اعزام عتبات توضیح داد

وام اربعین چه شد؟

وام اربعین چه شد؟

لذت سفر: مدیرکل برنامه ریزی، پذیرش و اعزام عتبات، آخرین وضعیت وام اربعین را توضیح داد.


حمیدرضا محمدی با اشاره به پیگیری زیاد زوار درباره ی وام اربعین، به ایسنا اظهار داشت: اطلاعات افراد درخواست کننده تسهیلات اربعین در سامانه «سماح»، به وزارت اقتصاد و دارایی فرستاده شده و در حال بررسی است.
او اضافه کرد: طبق پیگیری سازمان حج و زیارت که مسؤولیت کمیته ثبت نام زوار در ستاد اربعین را به عهده داشته، وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری سازمان هدفمندی یارانه ها و پلیس گذرنامه در حال بررسی اطلاعات درخواست کنندگان تسهیلات اربعین است که بعد از این مرحله، اسامی تایید شده به بانک عامل اعلام خواهد شد و بانک بوسیله پیامک به واجدان دریافت این تسهیلات، اطلاع رسانی خواهدنمود.
مدیرکل برنامه ریزی و پذیرش و اعزام عتبات در سازمان حج و زیارت اظهار داشت: نتیجه این بررسی به زودی اعلام خواهد شد و آن هایی که شرایط اعلام شده از طرف وزارت اقتصاد را داشته باشند؛ یعنی سرپرست خانواره بوده و از مرزهای زمینی خارج شده باشند، این تسهیلات را که رقم آن از سه تا پنج میلیون تومان، بسته به تعداد افراد است، دریافت می کنند.
وزیر امور اقتصاد و دارایی در نیمه های شهریورماه ۱۴۰۱ قبل از شروع پیاده روی اربعین اعلام نموده بود: بمنظور پرداخت تسهیلات ویژه برای حضور زمینی زوار اربعین، بعد از هماهنگی هایی که با سازمان برنامه و بودجه، سازمان حج و زیارت، ستاد مرکزی اربعین، پلیس گذرنامه و بانکها صورت گرفت، زوار سرپرست خانواری که یارانه دریافت می کنند، بعد از درخواست این تسهیلات در سامانه حج و زیارت (سماح)، در صورتیکه از مرزهای زمینی بیرون بروند، مبلغ این تسهیلات بصورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانکها به حساب یارانه آنها واریز شده و با اقساط یک ساله از یارانه آنها کسر خواهد شد.
بر طبق شرایطی که از طرف وزارت اقتصاد اعلام شده، متقاضی دریافت وام اربعین باید سرپرست خانوار و دریافت کننده یارانه باشد، در سامانه سماح سازمان حج و زیارت برای اربعین ثبت نام کرده و فقط از مرزهای زمینی سفر کرده باشد.
این توضیح نیز داده شده زائرانی که سرپرست خانوار نیستند امکان بهره مندی از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار را خواهند داشت.
میزان این تسهیلات برای یک نفر سرپرست خانوار سه میلیون تومان، به همراه یک نفر از اعضای تحت پوشش چهار میلیون تومان و همراهان دو نفر یا بیشتر پنج میلیون تومان اعلام شده است.
منبع:

1401/06/25
08:01:15
5.0 / 5
369
تگهای خبر: برنامه , ثبت , زیارت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر