معاون وزارت میراث فرهنگی:

نگاه دولت سیزدهم به تعامل با همسایگان راهبردی است

نگاه دولت سیزدهم به تعامل با همسایگان راهبردی است

به گزارش لذت سفر، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تقویت حوزه گردشگری را یکی از اولویت های دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نگاه راهبردی به توسعه روابط با همسایگان همچون پاکستان برای تقویت گردشگری دارد که سبب توسعه دیپلماسی عمومی می شود.


به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، «علی اصغر شالبافیان» که به همراه هیاتی از مدیران شرکت های گردشگری حالا در کراچی پاکستان سر می کند طی گفت و گو با ایرنا گفت: یکی از حوزه های دارای اولویت دولت سیزدهم گردشگریست و این بخش در سند تحول دولت نیز تدوین شده و به سبب آن به کشورهای همسایه و شرکای راهبردی ایران توجه ویژه ای شده است.
وی اضافه کرد: در برنامه ای که در پاکستان در پی امضای تفاهم نامه همکاریهای گردشگری در نشست اخیر کمیسیون مشترک اقتصادی داشتیم، میزبان فعالان گردشگری ایالت سند پاکستان بودیم و طی آن ظرفیت های گردشگری ایران در زمینه ها و شهرهای مختلف به طرف های پاکستانی معرفی گردید و ارتباطات میان بخش های دو کشور برقرار شده است.
شالبافیان اظهار داشت: امیدواریم با تقویت زیرساخت ها و ارتباطات حمل و نقل دو کشور، رفع موانع ورود گردشگران پاکستانی در مرزهای زمینی و همین طور معرفی و تبلیغات هرچه بهتر پتانسیل های ایران در پاکستان بتوانیم از بازار این کشور بهره برداری خوبی داشته باشیم.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی کشورمان گفت: دولت سیزدهم نگاه راهبردی به همکاری با همسایگان برای تقویت صنعت گردشگری دارد که جزو اولویت های اعلامی از جانب رییس جمهور محترم است که در سند تحول دولت منعکس شده است.
وی گفت: ایران اهتمام جدی برای تعامل با پاکستان برای ترویج گردشگری دارد و ما معتقدیم تأثیرات مثبتی نیز بر فعالیت اقتصادی و تجاری دو کشور خواهد داشت.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: طرف پاکستانی برای تقویت مراودات گردشگری می بایست زیرساخت هایی را فراهم آورد و مشابه رویداد فعلی در کراچی نیاز است که همکاران پاکستانی چنین برنامه ای نیز در ایران برگزار نمایند.
وی اضافه کرد: تماس با مردم یک خاصیت خاص حوزه گردشگریست و این صنعت همین طور ابزاری موثر برای ترویج دیپلماسی عمومی و نزدیک تر شدن ارتباطات میان دو کشور ایران و پاکستان است.
به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، یکسال از سپردن سکان اداره کشور به دولت سیزدهم می گذرد. در دولت سیزدهم سیاست خارجی بر محور توسعه و تقویت روابط با کشورهای همسایه در اولویت قرار گرفت و به تبع آن توسعه گردشگری با این کشورها و شریکان راهبردی دستور کار وزارت میراث فرهنگی قرار گرفت. در یک سال قبل در سفرهای خارجی رییس جمهوری و وزیر میراث فرهنگی ۱۱ تفاهم نامه همکاری به امضا رسید.
هفته گذشته نیز در جریان بیست و یکمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان چهار یادداشت تفاهم همکاری همچون گسترش همکاریهای گردشگری و ارتباطات میان ۲ کشور همسایه به امضا رسید.
هیات ایرانی متشکل از شماری از مدیران شرکت های جهانگردی کشورمان به ریاست معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به شهر کراچی سفر کرده است، روز گذشته در دومین کنفرانس "ایرانِ جذاب" حضور یافت.
اعضای هیات کشورمان امروز (سه شنبه) با حضور در آرامگاه محمدعلی جناح بنیانگذار فقید پاکستان معروف به قائداعظم به رهبر استقلال این کشور ادای احترام کردند.


منبع:

1401/06/04
11:11:42
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر