رونمایی از 31 کتاب تاریخ شفاهی ورزش

رونمایی از 31 کتاب تاریخ شفاهی ورزش

لذت سفر: مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی ورزش ایران اجرا شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، رونمایی از ۳۱ عنوان کتاب تاریخ شفاهی ورزش در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک انجام شد.
ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و حجت الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در این مراسم حضور داشتند.
رضا صالحی امیری در این مراسم بیان کرد: ورزش ایران امروز به خودش می بالد. ای کاش فرصت بود که راجع همه شما عزیزانی که در این مراسم حضور داشتید سخن می گفتم تا همه جهانیان بدانند ذخایر ورزشی ما از ذخایر بانک مرکزی هم با ارزش تر است. همه باید از این بزرگان قدرشناسی نماییم و هر کسی این کار را نکند، کفر نعمت کرده است. باید این پیام را منتقل نماییم ورزش ایران همیشه حیات داشته است. روزی را شاهد خواهیم بود تندیس و کتاب تاریخ شفاهی همه این بزرگان جمع رونمایی می شود.
ایوبی دبیر کل یونسکو در این مراسم اظهار داشت: اگر انسان های فرهیخته و باتجربه در هر جایی باشند برکات زیادی نصیب کشور خواهد شد. تاریخ شفاهی به ظاهر کار آسان اما کار دشواری است. بیرون کشیدن تاریخ از دل پیشکسوتان کار راحتی نیست. کسانی که این کار را انجام می دهند باید از زوایای مختلف با افراد به گفت و گو بنشینند.
منبع:

1401/05/11
22:21:06
5.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر