نوتردام در موعد مقرر باز می شود

نوتردام در موعد مقرر باز می شود

به گزارش لذت سفر وزیر فرهنگ فرانسه اعلام نمود: با عنایت به روند کنونی بازسازی کلیسای «نوتردام»، این کلیسا در سال ۲۰۲۴ به روی عموم مردم بازگشایی خواهد شد.


به گزارش لذت سفر به نقل از رویترز، «ریما عبدالملک» ـ وزیر فرهنگ فرانسه ـ، سه سال بعد از اینکه سقف کلیسای «نوتردام» در جریان آتشسوزی نابود شد، اعلام نمود: روند بازسازی «نوتردام» برای بازگشایی در سال ۲۰۲۴، با موفقیت در حال انجام است.
به قول «عبدالملک» مرحله پاکسازی پروژه مرمت با موفقیت به پایان رسیده است و امکان آغاز مرحله بازسازی در انتها تابستان فراهم گشته است.
کلیسا «نوتردام» از سال ۲۰۱۹ تابحال برای انجام پروژه مرمت تعطیل می باشد. در سال ۲۰۱۹، این کلیسا گرفتار آتشسوزی مهیبی شد و سقف و مناره این کلیسای تاریخی در مقابل چشم ساکنان پاریس و مردم سراسر جهان که آتشسوزی را از تلویزیون و فضای مجازی تماشا می کردند، ویران شد.
«عبدالملک» در جریان بازدید از «نوتردام» بیان نمود: ما اطمینان داریم که ۲۰۲۴ سالی خواهد بود که بخش اعظمی از این پروژه تمام می شود و در این سال شاهد بازسازی این کلیسا به روی عبادت کنندگان و عموم مردم خواهیم بود.
امانوئل ماکرون ـ رئیس جمهور فرانسه ـ بلافاصله بعد از آتشسوزی ماه آوریل اعلام نمود این کلیسا که قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی بازمی گردد بازسازی خواهد شد. او سپس وعده داد کلیسای «نوتردام» تا سال ۲۰۲۴، یعنی سالی که فرانسه میزبان بازی های المپیک است، به روی عبادت کنندگان بازگشایی خواهد شد.
کلیسا «نوتردام» و مناره ۹۶ متری آن مقرر است همچون معماری گذشته بازسازی خواهد شد.
منبع:

1401/05/10
10:28:10
5.0 / 5
241
تگهای خبر: تاریخی , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر