معاون سازمان هواپیمایی اعلام كرد

نرخ گذاری ارزی بلیت هواپیما برای اتباع خارجی از امروز

نرخ گذاری ارزی بلیت هواپیما برای اتباع خارجی از امروز

لذت سفر: معاون سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اجرائی شدن طرح نرخ گذاری بلیت هواپیما برای اتباع خارجی بصورت ارزی از امروز اظهار داشت: مسلما این مساله روی قیمت بلیت برای مسافران ایرانی تاثیر نمی گذارد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، حسن خوشخو در برنامه زنده تلویزیونی درباره نرخ گذاری بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی و محاسبه آن به صورت ارزی برای اتباع خارجی اظهار داشت: درخواست شرکتهای هواپیمایی در خصوص نرخ گذاری برای اتباع خارجی پارسال عنوان شد و مورد توافق قرار گرفت چون که آنها هزینه های ارزی گوناگونی دارند و این مورد مسلما با تایید از جانب سازمان هواپیمایی کشوری بوده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا مانند تصمیمات گذشته درباره تعیین تکلیف قیمت هواپیما با ورود دستگاههای دیگر تصمیم تان را تغییر نمی دهید، افزود: بر مبنای آنچه قانون گذار مشخص کرده تنها مرجع شورایعالی هواپیمایی بوده است و در این حوزه هم اگر نیاز باشد مسلما از سوی شورا جلساتی برگزار شده و این مسئله مورد بررسی قرار می گیرد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: از آنجاییکه دو شاخص سوبسیددار در تعیین نرخ بلیت هواپیما وجود دارد هنگامی که مسافری با ملیت خارجی می آید و هویت آن احراز می شود بلیت هواپیما با نرخ ارزی به آن فروخته می شود اما برای آنکه با عنایت به تشابهات اسمی برخی کشورهای همسایه با ایرانیان مشکلی به وجود نیاید اعلام کردیم تا کپی و مشخصات گذرنامه در هنگام فروش بلیت هواپیما ذکر شود تا تناقضات این چنینی به وجود نیاید.
خوشخو در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا با ابلاغ چنین مصوبه ای بازار سیاه در عرضه بلیت هواپیما به وجود نخواهد آمد؟ اظهار داشت: برخی تحلیل های غیرکارشناسی به صنعت هوانوردی صدمه می زند چون که نمی توان هوانوردی در ایران را با کشورهای دیگر مقایسه کرد به علت اینکه ۴۰ سال است که صنعت هوانوردی مان تحریم است. از طرفی کشورهایی مانند عراق هزینه های فرودگاهی و نشست و برخاست را به صورت نقدی و دلاری دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه محاسبه ارزی بلیت هواپیما برای اتباع خارجی از امروز اجرا می شود، اظهار نمود: مسلما این مسئله تاثیری روی بلیت های داخلی نخواهد گذاشت و بعنوان نماینده دولت بر آن نظارت خواهیم کرد ایرلاین ها هم تنها مجاز هستند که بلیت هواپیما را برای اتباع خارجی صرفاً در سایت خودشان عرضه کنند و نمی توانند آنرا در اپلیکیشن ها و سایت های دیگر بفروشند.1401/04/06
12:26:33
5.0 / 5
268
تگهای خبر: برنامه , سایت , شركت , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر