علی پور:

از آغاز سال جدید افزایش قیمت کالاها همچنان ادامه دارد

از آغاز سال جدید افزایش قیمت کالاها همچنان ادامه دارد

به گزارش لذت سفر یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس جمهور خواست که اگر بنای حذف ارز ترجیحی را دارد تمهیدات لازم برای معیشت و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم داشته باشد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، محمد علیپور در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور ضمن اشاره به کم آبی در ماکو، چالدران، شوط و پلدشت اظهار داشت: کشاورزان شهرستان حوزه انتخابیه سال جاری به دلیل خشکسالی و نبود آب زراعی در پشت سد ماکو کشت پاییزه نداشتند؛ یعنی به آنها اجازه داده نشد و مردم این شهرها اغلب از راه کشاورزی امرار معاش می کنند. آقای وزیر! تکلیف مردم چیست؟ از طرفی متاسفانه باراش سالانه در شمال استان آذربایجان غربی به نسبت جنوب استان به شدت کاسته شده و آب موجود در پشت سد ماکو به شدت نگران کننده است، تمهیدات و برنامه کاری وزیر برای کشاورزان منطقه چیست؟ از وزیر نیرو می خواهم ستاد بحران را در حوزه انتخابیه اینجانب فعال و تدابیر لازم را اتخاذ کند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اغلب مردم چالدران از راه دامداری امرارمعاش می کنند به دلیل خشکسالی و طولانی شدن زمستان علوفه دامداران چالدران به اتمام رسیده و قادر به نگهداری دام های خود نیستند؛ حتی هفته گذشته برابر گزارش هواشناسی بارش پراکنده برف را در شهرستان چالدران داشتیم. آقای وزیر به داد دامداران حوزه انتخابیه بنده برسید با صدور دستور ویژه باز پرداخت تسهیلات دامداران و کشاورزان را به تعلیق بیاندازید و به آنها فرصت دهید.
نماینده مردم ماکو در مجلس در انتها نطقش ضمن اشاره به گرانی ها خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: از آغاز سال جدید افزایش قیمت کالاها همچنان ادامه دارد؛ از دولت می خواهم با نظارت و کنترل اجازه ندهد فشار بیشتر از پیش بر مردم ایران وارد شود. اگر بنای حذف ارز ترجیحی را دارید تمهیدات لازم برای معیشت و کالاهای ضروری مورد نیاز مردم داشته باشد.
منبع:

1401/01/24
13:19:50
5.0 / 5
346
تگهای خبر: برنامه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر