پژمانفر:

تصادفات و تلفات جاده ای متولی مشخصی ندارد

تصادفات و تلفات جاده ای متولی مشخصی ندارد

به گزارش لذت سفر یک عضو کمیسیون تدوین بخشنامه داخلی مجلس با استناد به آمار و تلفات سالیانه از تصادفات جاده ای، از ورود کمیسیون اصل 90 مجلس به این مساله اشاره نمود و اظهار داشت: متولی خاصی در مورد مشکلات وجود ندارد


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به آمار تلفات جاده ای امسال اظهار نمود: سالانه حدود ۱۵ هزار کشته در جاده ها داریم. هر سال کام مردم تلخ می شود و اقدام مناسبی هم صورت نمی گیرد. عوامل تصادف جاده ای، خودرو ها، نقاط حادثه خیز، مهارت راننده ها، و اقدامات پلیس راهور است.
این عضو کمیسیون تدوین بخشنامه داخلی مجلس درباره کیفیت خودرو اظهار داشت: خودرو های فرسوده را جمع کنید. خودروسازان باید در این راستا بهترین تسهیلات را عرضه کنند. جلوی تولید خودرو های ناامین را بگیرید و یا تولیدشان اصلاح کنید. امروز در اروپا دو سیستم های ایمن نوین به کار گرفته می شود که ۵۰ درصد تصادفات را می کاهد، نصب این سیستم ها باید با قیمت کم و در همه خودرو ها باشد.
هر نقطه حادثه خیز سالانه دو کشته می گیرد پژمانفر با اعلان اینکه در کشور حدود هزار نقطه حادثه خیز داریم، اظهار داشت: اما از آنجائیکه این مساله جدی گرفته نمی گردد یا دولت بودجه تخصیص نمی دهد یا بودجه اجرائی نمی گردد، مشکل هر ساله مطرح می شود اما حل نمی گردد. بصورت میانگین هر نقطه حادثه خیز سالانه دو کشته می گیرد و این تعداد هیچ ارتباطی با دیگر عوامل ندارد. راهداری باید این مساله را جدی بگیرد.
مشکلات و تلفات جاده ای متولی مشخصی ندارد نماینده مردم مشهد در مجلس درباره مهارت راننده ها اظهار داشت: در زمان گرفتن و تمدید گواهینامه رانندگی، مهارت راننده باید احراز شود. متأسفانه راننده ها به خاطر پارک دوبل رد می شوند اما نمی دانم تا کنون کسی به خاطر عدم توانمندی در سرعت بالا رد نشده یا نشده است. همین طور پلیس راهور نقش مهمی در جلوگیری از تصادفات دارد. عدم پیش بینی اعتبارات لازم باعث شده که پلیس نتواند وظایف خودرا انجام دهد. مشکل اساسی این است که متولی خاصی در مورد مشکلات وجود ندارد و هر کدام مشکل را به دوش دیگری می اندازد. در کشورهای پیشرفته متولی یک دستگاه مشخص است.
پژمانفر از ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع تلفات جاده ای آگاهی داد و اظهار داشت: ما درحال بررسی طرز کار دستگاهها هستیم اما قبل از هر چیزی باید دستگاه متولی مشخص شود.

راستی آزمایی رفع تحریم ها باید از طرف ایران صورت گیرد
نماینده مردم مشهد در مجلس درباره مذاکرات وین اظهار داشت: رفع تحریم نفتی به این معنا که پس از توافق باید بتوانیم آزادانه نفت خودرا به هر کشوری که می خواهیم بفروشیم. رفع تحریم های بانکی هم باید بصورت کامل باشد یعنی پول فروش نفت بصورت بانکی به ما منتقل شود. رفع تحریم های کانورژن یعنی تبدیل ارز به ارز دلخواه ملت ایران آزادانه صورت گیرد. مسئله مهم در مذاکرات این است که راستی آزمایی در رابطه با این توافق باید از جانب ما صورت گیرد. شنیده ها حاکی از این است که به این مسئله بی توجهی می شود.
این عضو کمیسیون تدوین بخشنامه داخلی مجلس در انتقاد از افزایش قیمت ها اظهار داشت: گوشت کیلویی حدودا ۲۰۰ هزار تومان از سبد معیشت مردم حذف گردیده است. دولت باید برنامه مشخصی در جهت کنترل قیمت ها داشته باشد.
منبع:

1401/01/16
20:15:15
5.0 / 5
584
تگهای خبر: برنامه , تولید , خودرو , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر