عضو شورای شهر شیراز:

صیانت از بناهای تاریخی و گردشگری وظیفه همگانی است

صیانت از بناهای تاریخی و گردشگری وظیفه همگانی است

لذت سفر: فارس رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز، به اهمیت نقاط دیدنی و تاریخی این کلانشهر اشاره و عنوان کرد: معرفی هرچه بیشتر جاذبه های تاریخی و فرهنگی و صیانت از آنها وظیفه همه ماست.


مسعود زارعی شامگاه یکشنبه ششم فروردین در نشست بررسی وضعیت حافظیه شیراز در روزهای نوروز، صیانت از آثار و بناهای تاریخی را یکی از زیرساخت های گردشگری که همیشه باید مورد توجه باشد برشمرد و اضافه کرد: همکاری و تعامل دیگر دستگاهها می تواند نقش موثری در حفظ و احیاء این بناها و جذب هرچه بیشتر توریست داشته باشد.
رییس ستاد عالی نظارت و ارزیابی شورا بر عملکرد ستاد اجرائی خدمات سفر شهرداری، در ادامه بر انجام کارهای خلاقانه و فرهنگی در نقاط تاریخی و گردشگری اصرار کرد و اظهار داشت: خوشبختانه دراین زمینه، شهرداری همکاری خوبی داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه شهرداری برای استقبال هرچه بهتر از مسافران و گردشگران نوروزی کارهای خوبی نظیر نورپردازی، کاشت انواع گل های فصلی در محوطه داخلی و بیرونی آرامگاه حافظ انجام داده است به تخریب قسمتی از فضای سبز محوطه آرامگاه بر اثر ازدحام جمعیت اشاره و اشاره کرد: با فرهنگ سازی، نهادینه کردن احساس مسئولیت شهروندی و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و دیگر دستگاهها می توان از آثار تاریخی و زیبایی های موجود در آن بیشتر محافظت کرد.
عضو شورای شهر شیراز، آثار تاریخی در کلانشهر شیراز را قسمتی از اموال عمومی و هویت تاریخی و فرهنگی این کلانشهر قلمداد کرد و اظهار داشت: برای حفظ و مراقبت از کارهای زیباسازی نظیر فضای سبز و... در این بناها قرار شد تفاهم نامه ای بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منعقد شود.
زارعی اشاره کرد: البته باید این فرهنگ اجتماعی در میان همه ما نهادینه شود که هویت تاریخی متعلق به عموم مردم و همه نسل هاست و ضرورت دارد که برای آیندگان نیز حفظ و حراست شود.
منبع:

1401/01/07
21:46:15
5.0 / 5
344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر