وزیر راه و شهرسازی خبر داد

نیاز به اعتبار 650 میلیاردی برای تکمیل زیرساخت های راه آهن اینچه برون

نیاز به اعتبار 650 میلیاردی برای تکمیل زیرساخت های راه آهن اینچه برون

لذت سفر: گلستان وزیر راه و شهرسازی از نیاز به ششصد و پنجاه میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت های فاز یک لجستیک راه آهن اینچه برون آگاهی داد.


رستم قاسمی در جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان اظهار نمود: تکمیل زیرساخت های فاز یک لجستیک راه آهن اینچه برون به ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که قسمتی از اعتبارات آن محل اعتبارات شرکت راه آهن و مابقی از محل تهاتر نفت تامین خواهد شد.
وی با اعلان اینکه تقویت زیرساخت های ریلی و راه آهن اینچه برون یکی از مطالبات مردم گلستان بود، اضافه کرد: این مهم در مسافرت رییس جمهور به این استان صورت خواهد گرفت.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که مرز اینچه برون در سالهای اخیر رونق خوبی پیدا کرده است، اشاره کرد: مرز اینچه برون در زمینه های ترانزیت، صادرات و واردات در سال ۱۴۰۰ رکورد تاریخ راه آهن را شکست.
قاسمی ترانزیت در کشور را یک منبع درآمدی جدی دانست و اشاره کرد: این مسئله علاوه بر مسائل مالی بر مسائل سیاسی و امنیتی هم تأثیر می گذارد.
وی با اعلان اینکه توسعه مسیر ریلی و افزایش ارتباطات با کشورهای همسایه آبادانی و توسعه کسب وکارها را به دنبال دارد، تصریح کرد: در همین راستا راه اندازی مرکز لجستیک اینچه برون در دستور کار قرار گرفت.
وزیر راه و شهرسازی از افزایش تبادلات با کشور قزاقستان آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق توافق انجام شده بین شرکت راه آهن کشور با کشور قزاقستان تبادلات ما در این راه رو به افزایش است و افزایش بار توسعه منطقه را به دنبال دارد.
گفتنی است؛ در مسافرت یک روزه رییس جمهور به استان گلستان، برخی از وزرا ایشان را همراهی می کنند که دکتر خاندوزی؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در شهرستان علی آبادکتول، دکتر عین اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرستان های رامیان و آزادشهر، دکتر عبدالملکی؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستانهای مینودشت گالیکش، دکتر ساداتی نژاد؛ وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های کردکوی و بندرگز، مهندس ضرغامی؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گنبدکاووس، مهندس محرابیان؛ وزیر نیرو در شهرستان های گرگان و آق قلا، دکتر سجادی؛ وزیر ورزش و جوانان - شهرستان های مراوه تپه و کلاله، دکتر مدنی؛ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم - شهرستان های ترکمن و گمیشان، مهندس قاسمی؛ وزیر راه و شهرسازی و دکتر خزعلی؛ معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده بمنظور بررسی مسائل و مطالبات حوزه تخصصی در سطح استان حضور خواهند یافت.
منبع:

1400/12/13
16:37:01
5.0 / 5
816
تگهای خبر: آموزش , پزشك , روستا , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر