یك مقام مسئول اعلام كرد؛

اجرای دومین مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیر مجاز و تقلبی

اجرای دومین مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیر مجاز و تقلبی

به گزارش لذت سفر رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، از اجرای دومین مانور بزرگ مقابله با واحدهای عرضه کننده آفتکش های غیر مجاز و تقلبی کشاورزی در سطح ملی اطلاع داد.


به گزارش لذت سفر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علائی مقدم با بیان اینکه این مانور ملی در ایام سه شنبه و چهارشنبه ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود، اظهار داشت: در اولین مانور مشترک سه دستگاه استانی شامل سازمان جهاد کشاورزی (معاونت تولیدات گیاهی و مدیریت حراست)، سازمـان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و دستگاههای نظارتی و انتظامی مستقر در سطح استان در جهت تأمین سلامت شبکه توزیع آفت کشهای کشـاورزی کشور همکاری خواهند داشت.
وی بازدید از واحدهای توزیع آفت کش های کشاورزی در جهت کنترل سـطح عرضه و شناسایی و توقیف آفت کش های قاچاق و تقلبی را از اهداف اجرای این مانور بزرگ اعلام نمود.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: در این مانور با افرادی که اقـدام به گرانفروشی، تخلف در سـطح بازار و احتکار آفت کش های کشاورزی می کنند و قصـد سودجویی از مردم داشته باشند، برخورد شدیدی صورت می گیرد.
به گفته وی، برخورد جدی با کلیه اماکن و واحدهای مختلف که مبادرت به فروش آفت کش های غیر مجاز کرده اند و اعمال قانون آنها در این مانور پیگیری خواهد شد.
علائی مقدم در مورد مراحل برگزاری این مانور اظهار داشت: نشست طراحی مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیر مجاز در سـطح اسـتان روز شنبه ۱۴ اسفند با حضور کلیه دست اندرکاران و با راهبری مدیریت حفظ نباتات اسـتان به منظور تشکیل اکیپ های گشت زنی و تـدارک امکانات و تجهیزات برگزار می گردد.
وی تصریح کرد: اکیپ های گشت زنی با حضور کارشناسان حفظ نباتات (یا در صورت کمبود نیرو اسـتفاده از سایر نیروهای کارشناسی تولیدات گیاهی)، کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و دستگاههای نظارتی و انتظامی تشکیل خواهد شد.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خاطرنشان کرد: گشت زنی در سـطح شهر و بازرسـی واحدهای فروش در سطح شهرستان های استان در ایام ۱۷ و ۱۸ اسفند صورت خواهد گرفت و اگر تخلفی مشاهده شد، بلافاصله مبحث بررسی و گزارش آن تهیه و حکم متخلفان صادر شود.
وی افزود: همینطور مدیران حفظ نباتات استان ها موظفند که گزارش های اسـتانی اجرای موفق مانور حـداکثر تا تاریخ ۲۳ اسفند ماه به ستاد سازمان حفظ نباتات کشور ارسال نمایند.

1400/12/12
12:21:24
5.0 / 5
637
تگهای خبر: تولید , شبكه , شهر , منابع طبیعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر