رئیس جهاد كشاورزی چهارمحال و بختیاری اعلام كرد؛

تولید سالانه 200 هزار تن سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری

تولید سالانه 200 هزار تن سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش لذت سفر رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سالانه حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی در استان تولید می شود.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، عطاالله ابراهیمی پنجشنبه در بازدید از ذخیره سازی، سورتینگ و توزیع سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: هم اکنون ۱۷ سردخانه دومداره در سطح استان فعال است.
وی ضمن اشاره به این که هفت سردخانه دیگر در چهارمحال و بختیاری درحال راه اندازی است، اظهار داشت: ظرفیت موجود سردخانه های فعال استان حدود ۱۰۰ هزار تن می باشد.
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سیب زمینی یکی از تولیدات مهم استان است، خاطرنشان کرد: روزانه به صورت متوسط حدود ۵۰۰ تن سیب زمینی از این استان به سراسر کشور ارسال می شود.
ابراهیمی موجودی سیب زمینی در استان را ۲۱ هزار تن عنوان نمود و افزود: بیشتر از ۲۴ هزار تن سیب زمینی بذری در چهارمحال و بختیاری ذخیره سازی شده است که از این میزان ۱۶ هزار تن در استان مورد مصرف قرار خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به این که چهار هزار و ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت سیب زمینی می رود، اضافه کرد: سالانه حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری تولید می شود.
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: طی سال قبل به علت کاهش میزان بارندگی تولید سیب زمینی در استان کاسته شده است.


منبع:

1400/12/06
20:41:39
5.0 / 5
645
تگهای خبر: تولید , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر