فرزند آیت الله طالقانی:

خانه آیت الله طالقانی درحال تخریب است

خانه آیت الله طالقانی درحال تخریب است

به گزارش لذت سفر البرز فرزند آیت الله طالقانی اظهار داشت: مدتی است که شاهد خراب شدن و ترک برداشتن دیوارهای خانه آیت الله طالقانی در تهران هستیم اما با این وجود مبلغ بودجه ای که برای خانه آقای طالقانی در نظر گرفته شده بود به دستور شهردار تهران لغو شده است.مهدی طالقانی در گفت و گو با ایسنا درباره منزل آیت الله طالقانی در تهران اظهار داشت: ظاهرا قرار بر این بوده که بودجه ای برای ترمیم منزل آیت الله طالقانی اختصاص داده شود و به طوری کلی فقط خانه موزه باشد و برای کتابخانه آن خانه کناری گرفته شود ولی نه تنها بودجه مقرر شده را برای ترمیم خانه به کار نبردند بلکه متاسفانه به صورت کلی این قضیه بعد از روی کار آمدن آقای زاکانی لغو شد.

طالقانی خاطرنشان کرد: البته آقای حق شناس در شورای شهر قبلی تلاش بسیاری کرد تا کتابخانه را از خانه موزه جدا کند و منزل کناری را برای کتابخانه آن خریداری کند اما ظاهرا ایشان هم نتوانستد این کار را انجام دهند.

وی اضافه کرد: ما هیچ کار خاصی برای ترمیم منزل نمی توانیم انجام دهیم، چونکه کاملا در اختیار شهرداری است، هرچند هنگام انعقاد قرارداد با شهرداری قید شده بود که نظارت بر چگونگی عملکرد بر منزل مرحوم طالقانی با خانواده ایشان باشد.

طالقانی اظهار نمود: مدتی است که شاهد خراب شدن و ترک برداشتن دیوارهای خانه هستیم و همینطور لوله کشی آن احتیاج به تعمیرات دارد.

وی داد: آنگونه که بنده اطلاع دارم مبلغ بودجه ای که برای خانه آقای طالقانی در نظر گرفته شده بود، حدود یک میلیارد تومان بوده که گویا بعد از روی کار آمدن آقای زاکانی بودجه این خانه و همینطور خانه موزه آقای چمران به دستور ایشان لغو شده است.

وی درباره منزل آیت الله طالقانی در طالقان هم توضیح داد: قرار بر این بود که منزل زادگاه آیت الله طالقانی توسط فرمانداری و اداره میراث فرهنگی شهرستان طالقان تعمیر شود، اما متاسفانه بعد از چهار سال پیگیری و رفت و آمد نتیجه ای حاصل نشد و هیچ اقدامی صورت نگرفت و به ناچار تمام تعمیرات و هزینه های ترمیم آنجا توسط خانواده برعهده گرفته شد، ازاین رو بهتر است خانه موزه ایشان را هم به خانواده ایشان بسپرند تا بهتر اداره شود.

منبع:

1400/11/20
22:17:09
5.0 / 5
693
تگهای خبر: خرید , شهر , شورای شهر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر