78 اثر یزد مهر اصالت ملی صنایع دستی دریافت نمودند

78 اثر یزد مهر اصالت ملی صنایع دستی دریافت نمودند

به گزارش لذت سفر یزد سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد اظهار داشت: 78 اثر استان یزد مهر اصالت ملی صنایع دستی دریافت نمودند.


«سید علیرضا سالار حسینی» ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: ششمین دوره داوری مهر اصالت ملی صنایع دستی استانهای منطقه هفت کشور طی هفته گذشته با حضور پنج استان یزد، اصفهان، قم و چهارمحال و بختیاری به میزبانی این اداره کل در یزد برگزار و آثار این چهار استان مورد داوری قرار گرفت.
وی افزود: در این دوره از داوری، ۲۵۰ اثر مورد داوری قرار گرفت و در آخر ۱۶۸ اثر از آثار صنایع دستی مربوط به این استانها مهر اصالت ملی صنایع دستی را دریافت نمودند.
سالار حسینی با اشاره به استقبال خوب هنرمندان صنایع دستی یزد از این رویداد صنایع دستی، اشاره کرد: در این دوره ۱۱۱ اثر از استان یزد مورد داوری قرار گرفت و درنهایت ۷۸ اثر موفق به دریافت مهر اصالت ملی صنایع دستی شدند.
به گفته وی، ۷۴ اثر از اصفهان، ۸ اثر از قم و ۸ اثر چهارمحال و بختیاری مهر اصالت ملی صنایع دستی را دریافت نمودند.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه در این دوره ۲۲ داور کار بررسی و داوری آثار ارائه شده را انجام دادند، عنوان کرد: آثاری در داوری موفق به دریافت نشان مهر اصالت ملی صنایع دستی می شوند که مزایای اصالت شامل نشان دادن هویت فرهنگی و ملی هنرهای سنتی کشور، خلاقیت شامل طرح، روش تولید و مواد اولیه، قابلیت بازیافت به عبارتی از مواد اولیه ی طبیعی تهیه شده باشند، قابلیت عرضه در بازار بین المللی، قیمت مناسب، رعایت حقوق انسانی، عدالت محوری و استاندارد مکان تولید، برتری و مزیت برمبنای معیارهای تکنیکی و مواد به کاررفته، قابلیت تولید به مقدار زیاد، کیفیت، کاربرد در زندگی روزمره و نوآوری محصول را داشته باشند.
منبع:

1400/11/02
23:45:13
5.0 / 5
569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر