مدیركل میراث فرهنگی بوشهر:

بخش خصوصی ۱۸۵۰ میلیارد تومان در گردشگری بوشهر سرمایه گذاری می نماید

بخش خصوصی ۱۸۵۰ میلیارد تومان در گردشگری بوشهر سرمایه گذاری می نماید

به گزارش لذت سفر ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: بخش خصوصی در سال ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ به میزان یکهزار و ۸۵۰ میلیارد تومان در بخش تاسیسات زیرساختی گردشگری این استان سرمایه گذاری می نماید.


محمد حسین ارسطوزاده روز شنبه در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: برپایه برنامه ریزی انجام شده بخش زیادی از سرمایه گذاری و ظرفیت های بوجود آمده در بخش زیرساخت های گردشگری استان بوشهر سال جاری و سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرند.
وی اظهار نمود: با این میزان سرمایه گذاری ۸۰ درصد به ظرفیت اقامتگاهی استان بوشهر افزوده می شود.
ارسطو زاده بیان نمود: با بهره برداری از این پروژه ها، ظرفیت اقامتی استان بوشهر از سه هزار و ۷۰۰ تخت به ۶هزار و ۱۰۰ تخت افزایش می یابد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: با عنایت به قابلیت های گردشگری این استان و استقبال گردشگران بخصوص در نیمه دوم سال هنوز هم ظرفیت های بوجود آمده جوابگوی نیاز گردشگران نیست.
ارسطو زاده اظهار نمود: با عنایت به تسهیلات عرضه شده انتظار می رود سرمایه گذاران بیشتری در استان بوشهر در بخش تقویت زیرساخت های گردشگری ورود کنند.
وی ضمن اشاره به نزدیک شدن به پایان سال و آغاز تعطیلات نوروزی اظهار داشت: هرچند برنامه ریزی برای انجام سفرهای نوروزی منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است اما با عنایت به بهبود نسبی شرایط انتظار می رود پس از ۲ سال نوروز خوبی در پیش داشته باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: برهمین اساس با عنایت به این که گردشگری یک امر فرابخشی است تلاش می شود با استفاده از توان همه دستگاه ها، نهادهای دولتی، بخش خصوصی و انجمن های مردم نهاد شرایط لازم برای حضور مسافران در این استان فراهم گردد.
وی اظهار داشت: به صورت یقین حضور گردشگران سبب شور و نشاط اجتماعی و برکات اقتصادی زیادی برای این استان و بخصوص بخش گردشگری که ۲ سال در رنج، غذاب و مضیقه قرار داشته اند، دارد.
ارسطو زاده اظهار نمود: تدوین و طراحی رویدادها و برنامه های فرهنگی در چارچوب معرفی میراث ناملموس استان بوشهر با حضور گروههای فرهنگی و بومی در چارچوب جشنواره های غذا، موسیقی آیینی و هفته های فرهنگی برای نوزوز سال جاری تعریف شده است.منبع:

1400/10/26
21:17:57
5.0 / 5
747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر