موفقیت گردشگری در گرو هماهنگی فعالان حوزه

موفقیت گردشگری در گرو هماهنگی فعالان حوزه

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع فرهنگی از ساماندهی قوانین، ایجاد هماهنگی بین بخشی، توسعه بوم گردی از راه ارتباط با جامعه محلی، استفاده حداکثری از قابلیت های فناوری اطلاعات همینطور شفافیت و تسهیل امور از راه آن بعنوان مهم ترین نگاههای وزارت خانه نام برد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان در روز دوم اولین سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران اظهار داشت: اگر ما به دنبال ساماندهی قوانین و مقررات در حوزه گردشگری نباشیم نتیجه قطعی بلندمدت نخواهیم داشت.
او از نبود وحدت و نبود ساماندهی در بخش های گردشگری بعنوان یکی از نقاط ضعفی که در این نابسامانی ها وجود دارد، نام برد.
او افزود: اولین نگاهی که از جانب وزارت گردشگری دنبال شد ایجاد حداکثرسازی هماهنگی بین بخشی است. در واقع اگر دست اندرکاران این حوزه با یکدیگر هماهنگ نباشند نتیجه مورد نظر هم محقق نخواهد شد.
معاون گردشگری کشور از هماهنگی با نیروی انتظامی، مناطق آزاد، معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه بعنوان اقداماتی که تابحال از جانب این وزارت خانه انجام شده نام برد و اظهار داشت: برای هر کدام یک طرحی بیرون آمده است البته حتما این همکاری باید در قالب قوانین و وظایف این دستگاه ها باشد.
ارتباط با جامعه محلی برای توسعه بوم گردی
او همینطور از توسعه بوم گردی بعنوان یکی از موضوع هایی نام برد که در وزارت خانه مورد بررسی قرار گرفته است و افزود: در واقع نوعی ارتباط با جامعه محلی مورد ارزیابی قرار گرفته است.
به گفته شالبافیان حداکثرسازی استفاده از قابلیت های فناوری اطلاعات هم دیگر اقدامی است که تابحال از جانب این وزارت خانه انجام شده است.
معاون گردشگری کشور افزود: شش سامانه کلیدی را شناسایی کرده ایم که باعث شفاف سازی و تسهیل امور می شود. در واقع می خواهیم به ایجاد شفافیت در فرآیندها از راه فناوری اطلاعات برسیم.
شالبافیان همینطور به اهمیت برگزاری اولین سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران اشاره نمود و اظهار داشت: بنا به فرمایش پیامبر اسلام باید سفر کنید تا سالم بمانید. از نظر من یکی از اقدامات مهمی که در حوزه گردشگری انجام شد، برگزاری این رویداد است. محتوایی که در صنعت توریسم تولید می شود ناظر بر چیزی است که به صورت مستقیم در ارتباط با کشور ما نمی گردد.
او افزود: محتوایی در سمپوزیوم تولید شد که در گذشته شاهد آن نبودیم. این محتوا شایسته تحلیل است و کاملاً به درد حال صنعت توریسم ما می خورد. افرادی که در این سمپوزیوم به صحنه آمدند خیلی از کارشناسان با تجربه این حوزه بودند که تابحال استفاده زیادی از آنها نمی شد. البته شاید انگیزه عرضه دانش و تجربه خویش را تابحال نداشتند.

1400/08/01
21:25:50
5.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر