معاون گردشگری:

باید برای مسافرت در دوره پساکرونا برنامه ریزی کرد

باید برای مسافرت در دوره پساکرونا برنامه ریزی کرد

لذت سفر: معاون گردشگری وزات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در دوران پساکرونا علاوه بر نقش مهم سفر در مرتفع ساختن اضطراب ها و تزریق نشاط به جامعه، موتور محرکه اقتصاد را در جهان روشن خواهد نمود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا از میراث آریا ولی تیموری ضمن اشاره به اهمیت بزرگداشت روز جهانی گردشگری، بیان نمود: برپایه مصوبات سازمان جهانی گردشگری ۲۷ سپتامبر مصادف با ۵ مهر بعنوان روزجهانی گردشگری نامگذاری شده است و از دو سال قبل هم این روز با پیشنهاد معاونت گردشگری و تایید شورای انقلاب فرهنگی در تقویم ملی به ثبت رسید.
معاون گردشگری خاطرنشان کرد: سال جاری هم همانند روال سالهای گذشته به یک روز بسنده نکرده و از این فرصت یک هفته ای برای معرفی برنامه ها و سیاست های حوزه گردشگری همینطور رابطه بیشتر و تبادل تجربه بین فعالان این صنعت و دستگاههای مرتبط بیشترین بهره را خواهیم برد.
تیموری با تکیه بر اینکه در سه سال قبل تلاش بر برگزاری این مناسبت با در نظر گرفتن سیاست های وزارت خانه در خصوص تحقق شعار «توزیع سفر در کشور» بوده است، اضافه کرد: بر همین مبنا سیاست برگزاری مراسم در استانهای کم تر شناخته شده ای مانند سیستان وبلوچستان، کردستان و سمنان در جهت معرفی ظرفیت های این استان ها اجرا شد.
معاون گردشگری کشور با اشاره به اینکه برنامه های سال جاری با درنظر گرفتن شرایط کرونا و ایام مذهبی انجام می شود، بیان نمود: به علت همزمانی روز جهانی گردشگری با اربعین برنامه ها از ششم مهرماه به صورت فیزیکی و مجازی شروع می شود. با عنایت به این که آخر هفته گردشگری هم با ۲۸ صفر مصادف شده، برنامه ریزی ها با در نظر گرفتن اهمیت معنوی و مذهبی این ایام و ملاحظات در ارتباط با آن انجام شده است.
او ضمن اشاره به این که میزبانی به پنج استان و با دو رویکرد متفاوت واگذار شده است، اضافه کرد: هفته گردشگری با میزبانی استان اردبیل که جزو مسیرهای جدید گردشگری در محور شمال غرب کشور و از استانهای مقید و متعهد به برنامه های مذهبی است در روز ششم مهرماه شروع می شود.
تیموری از استانهای کردستان و کرمانشاه به صورت مشترک بعنوان میزبان بعدی نام برد و افزود: مراسم روز هشتم مهرماه در منطقه اورامانات که سال جاری به ثبت جهانی رسید و از دیگر محورهای جدید گردشگری در راه شمال غرب کشور به حساب می آید، برگزار می گردد.
معاون گردشگری کشور خاطرنشان کرد: استانهای کرمان و فارس هم دو استان دیگری هستند که با رویکرد مسیر سنتی گرشگری کشور برای میزبانی انتخاب شده اند و به ترتیب در ایام دهم و یازدهم مهرماه مراسمی را برای بزرگداشت هفته جهانی گردشگری تدارک دیده اند، ۲۷ استان دیگر هم برنامه های جداگانه ای در این ایام خواهند داشت.
او با تکیه بر برنامه ریزی های انجام شده با مشارکت بخش خصوصی هر استان، بیان نمود: در کنار معرفی ظرفیت های گردشگری هر استان، برنامه های آیینی و مذهبی مثل مداحی و تعزیه در نظر گرفته شده است. همینطور در جهت تنوع بخشی گردشگری بسته های گردشگری زیارتی معرفی می شود و علاقه مندان می توانند از این ظرفیت بهره ببرند.
تیموری چگونگی تبیین شعار سال جاری در خصوص «گردشگری ابزاری برای رشد فراگیر» را از دیگر محور کارها اعلام نمود و اضافه کرد: با عنایت به اهمیت بررسی ابعاد این شعار و چگونگی تحقق آن سخنرانی هایی از صاحب نظران علمی حوزه گردشگری با مبحث تبیین شعار سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.
معاون گردشگری کشور رونمایی از پروژه های ملی و تقدیر از فعالان گردشگری استان را از دیگر برنامه استان ها دانست و خاطرنشان کرد: بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده مقرر است پروژه ها با حضور آقای ضرغامی به بهره برداری برسند. همینطور حضور وزیر گردشگری در استان ها اهمیت و لزوم پرداختن به مبحث گردشگری را بر مقامات استانی بیشتر از پیش روشن می کند.
او ضمن اشاره به این که شروع مجدد گردشگری همگام با سایر کشورها بعنوان پیام هفته جهانی گردشگری در نظر گرفته شده است، بیان نمود: از آنجائیکه در دو سال قبل شیوع پاندمی کرونا بیشترین صدمه را متحمل صنعت توریسم کرده است، برآن هستیم که با عنایت به شدت گرفتن سرعت واکسیناسیون و عبور از پیک از این فرصت برای انتقال پیام امید و نشاط به فعالان گردشگری استفاده نماییم.
تیموری با اشاره به اینکه بذر اعتماد، امید از راه برگزاری این مراسم ها به مردم و فعالان صنعت توریسم منتقل خواهد شد، اضافه کرد: صنعت توریسم درحال بازگشت به روزهای خوب است و فعالان گردشگری با برنامه های هوشمندانه، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و انجام سفرهای ایمن می توانند نقش آفرینی خویش را از سر بگیرند.
معاون گردشگری کشور با تکیه بر اهمیت سفر برای کاهش استرس و تنش های ناشی از کرونا، خاطرنشان کرد: در دوران پساکرونا علاوه بر نقش مهم سفر در مرتفع ساختن اضطراب ها و تزریق نشاط به جامعه، موتور محرکه اقتصاد را در جهان روشن خواهد نمود.


منبع:

1400/06/29
13:42:26
5.0 / 5
945
تگهای خبر: برنامه , برند , ثبت , زیارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر