رئیس شورای اسلامی شهر:

آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی مطالبه جدی شورای شهر ششم سمنان است

آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی مطالبه جدی شورای شهر ششم سمنان است

لذت سفر: ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر سمنان اظهار داشت: آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان، علاوه بر خواسته مردمی، مطالبه مهم اعضای شورای شهر است و شورا آمادگی همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را در بهره برداری از این بنای تاریخی دارد.


مهدی خراسانیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مصوبه مربوط به تهاتر اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی استان با ساختمان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان، در ۲ روز پایانی شورای پنجم شهر سمنان با شتاب به امضا رسید و اسناد و مدارک مربوط به این توافق نامه کامل نبود.
وی اضافه کرد: علاوه بر این، چون این مصوبه به فوریت به امضا رسید برخی قسمت ها بصورت دستی و با خط خوردگی اصلاح شده بود، در صورتیکه پس از اعمال اصلاحات، باید به صحن شورا بازمی گشت، تغییرات در متن توافقنامه لحاظ می شد و سپس به امضا و تصویب می رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر سمنان اظهار داشت: هیات تطبیق فرمانداری سمنان به خاطر این ۲ اشکال مصوبه را بازگرداند و الان باید با رفع اشکال کسری اسناد و مدارک و اصلاح خط خوردگی ها، باردیگر به فرمانداری ارسال شود.
خراسانیان با اعلان اینکه شورای اسلامی شهر سمنان اشکالات فرمانداری از مصوبه مربوط به آزادسازی کاروانسرا را پذیرفته است، اظهار داشت: نامه ای با مضمون رفع مساله کسری مدارک مربوط به این مصوبه به شهرداری سمنان ارسال شده است.
وی اضافه کرد: اگر قرار باشد این مصوبه عملی شود، باید برمبنای قانون و منطبق با منافع مردم باشد.
خراسانیان اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر سمنان متولی نیستند بلکه بعنوان نمایندگان مردم، مطالبه گر هستند و تخصیص مکانی بعنوان ساختمان اداری اداره کل زندان ها و آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی مطالبه جدی از استاندار آینده است.
رییس شورای اسلامی شهر سمنان زیر سوال رفتن مصوبات را در شان جایگاه شورای اسلامی شهر ندانست و اضافه کرد: هر مصوبه قبل از امضا شدن باید در کمیسیون های تخصصی بررسی شود تا چنین اتفاقاتی تکرار نشود.
به گزارش لذت سفر به نقل از خبرگزاری ایرنا، کاروانسرای شاه عباسی سمنان در گذشته یکی از املاک سازمان زندان های کشور بود که تا چند ماه پیش بعنوان زندان سمنان استفاده می شد و آزادسازی آن از مطالبات ویژه مردم سمنان به شمار می رفت. حالا زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شده و در دومین روز از بهمن ۹۹، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس وقت قوه قضاییه در مسافرت به استان سمنان حکم آزادی این کاروانسرا و واگذاری بهره برداری آن به شهرداری سمنان را صادر کرد.
۲ روز بعد از این سفر، شهرداری سمنان با همفکری کارشناسان میراث فرهنگی اقدامات اولیه تخریب الحاقات و نمایان کردن کاروانسرا از بیرونِ دیوارهای بلند زندان را شروع کرد و فراهم شدن امکان بازدید مردم از این بنا در عید نوروز وعده داده شد؛ اما به سبب حاصل نشدن توافق بر سر تخلیه شدن کامل این کاروانسرا توسط اداره کل زندان ها و اقدامات تامین و تربیتی و دادگاه انقلاب مرکز استان، این کاروانسرا همچنان در بند است.


منبع:

1400/06/20
11:29:43
5.0 / 5
1004
تگهای خبر: تاریخی , ساختمان , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر