رئیس فراكسیون گردشگری مجلس:

رویکرد ضرغامی پشتیبانی از بخش خصوصی گردشگریست

رویکرد ضرغامی پشتیبانی از بخش خصوصی گردشگریست

به گزارش لذت سفر رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رویکرد (سید عزت الله) ضرغامی پشتیبانی از بخش خصوصی صنعت گردشگری است و اعتقاد دارد راه برون رفت از مشکلات این صنعت همکاری نزدیک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بخش خصوصی است.


محمدرضا دشتی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره برنامه های سید عزت الله ضرغامی گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در جلسه ای که هفته گذشته با آقای ضرغامی داشتیم و برنامه هایی که تشریح کرد، به بخش خصوصی کاملا اعتقاد دارد و رویکردش بکارگیری و پشتیبانی از بخش خصوصی است برای اینکه می داند و معتقد می باشد راه برون رفت وزارتخانه از مشکلات که پیش روی صنعت گردشگری است تعامل و همکاری بخش خصوصی است.
رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: اگر بخش خصوصی حوزه گرشگری وارد میدان نشود و در برنامه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جایگاه فکری و اجرائی نداشته باشد، حتما این وزارتخانه در برنامه های آینده خود موفق نخواهد شد.

ضرغامی؛ مدیری توانمند و تحول گرا
وی به سخنان امروز آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: این که رئیس جمهوری با این صراحت بر توسعه گردشگری تاکید می کند، نشان میدهد دولت سیزدهم به مباحث، ظرفیت ها و حل مشکلات صنعت گردشگری توجه ویژه و رویکرد حمایتی و توسعه ای دارد و اساسا وزارت ضرغامی می تواند راه گشای مسائل این صنعت خواهد بود.
نماینده مردم اردکان در مجلس، ضرغامی را مدیری توانمند، با تجربه، توسعه گرا و تحول گرا دانست و اضافه کرد: امیدوارم وی با بهره گیری از نخبگان اصناف مختلف در هر سه بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فصل جدیدی از همکاری نزدیک با بخش خصوصی خصوصاً در صنعت گردشگری را شروع و با جوان گرایی در ساختار و تشکیلات، این وزارتخانه را به یکی از وازتخانه های موفق دولت سیزدهم تبدیل کند.


دولت و مجلس در کنار وزارت میراث فرهنگی برای عبور از بحران کرونا
دشتی اردکانی گفت: فعالان بخش خصوصی گردشگری در ۱۸ ماه شیوع ویروس کرونا خسارت های اقتصادی و مالی زیادی دیده اند. عده زیادی همچون راهنمایان گردشگری بیکار و خانه نشین شده اند، این موارد را در جلسه فراکسیون گردشگری مجلس با آقای ضرغامی در بین گذاشتیم. خوشبختانه وی هم آمار و اطلاعات دقیقی داشت و هم برای مقابله با این چالش بزرگ و کمک به صنعت توریسم، برنامه حمایتی خوبی تدوین کرده است. فقط دولت و مجلس هم باید در کنار این وزارتخانه به عبور از بحرانی که کرونا برای گردشگری به وجود آورده کمک کنند.
وی بر همکاری و هماهنگی کامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصرار کرد و اظهار داشت: اگر درست برنامه ریزی و آموزش داده و دستورالعمل ها با دقت اجرا شود برنامه سفرهای ایمن می تواند برای توریستهای داخلی و خارجی در کشور عملیاتی شود.

ضرغامی رای خوبی از مجلس خواهد گرفت
دشتی اردکانی اشاره کرد: ضرغامی برای نجات صنعت گردشگری باید همه بدنه دولت را با وزارتخانه همراه کند و با شناختی که از توان مدیریتی و دغدغه ای که نشان داد مطمئنم حمایت همه جانبه دولت را برای کمک به بخش خصوصی صنعت توریسم، جلب خواهدنمود.
رییس فراکسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: باتوجه به شناختی که مجلس از سوابق فرهنگی و توان مدیریتی ضرغامی دارد، به نظرم برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مجلس رای خوبی را خواهد گرفت.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، سیدعزت الله ضرغامی از طرف رئیس جمهوری بعنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس معرفی شده است؛ او هفته گذشته در چهار روز کاری در ۱۴ کمیسیون و ۵ فراکسیون مجلس شورای اسلامی حضور یافت و رویکردها و برنامه های خودرا برای مدیریت این وزارتخانه تببین کرده است.
در صورت رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ضرغامی، او سکان دار وزارتخانه ای می شود که گردشگری بعنوان یکی از حوزه های آن در ۱۸ ماه گذشته و شیوع ویروس کرونا با خسارتی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومانی مواجه می باشد، خیلی از فعالان این صنعت از مدیران دفاتر خدمات تا راهنمایان گردشگری یا خانه نشین شده یا تغییر شغل داده اند؛ کارگاه های هنرهای سنتی و فروشگاه های صنایع دستی تعطیل و خیلی از صاحبان مشاغل کاملا بیکار شده اند.
همچنین بررسی صلاحیت و برنامه های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم با حضور آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس جمهوری از روز گذشته (شنبه ۳۰ مرداد) در مجلس شورای اسلامی شروع شده است.
رییس جمهوری در سخنانی در دفاع از معرفی ضرغامی بعنوان گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در جلساتی که با مهندس ضرغامی داشتم، نگاه او درباب مسئله گردشگری، معرفی فرهنگ اسلامی و ایرانی در گردشگری و از طرف دیگر اقتصاد گردشگری بوده که بسیار مهمست.
وی ضرغامی را چهره ای شناخته شده برای نمایندگان مجلس دانست و اضافه کرد: مسئله مهم در گردشگری، اقتصاد گردشگریست و کشورمان هم زمینه های زیادی برای توسعه یافتگی در زمینه اقتصاد گردشگری دارد؛ برای تحقق اقتصاد بدون نفت می توان اقتصاد گردشگری را دنبال نماییم که با توانمندی مهندس ضرغامی، این کار دنبال خواهد شد و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به جایگاه شایسته و بایسته خواهد رسید.منبع:

1400/06/01
08:48:24
5.0 / 5
1015
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پزشك , توریست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر