مونسان خبر داد:

بهره برداری از مركز فرهنگی سعدی

بهره برداری از مركز فرهنگی سعدی

لذت سفر: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر با اشاره به سفر به استان فارس از بهره برداری چند مراکز فرهنگی؛ همچون مرکز فرهنگی سعدی آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا علی اصغر مونسان در این پیام توئیتری نوشت: فارس از محورهای اصلی گردشگری کشور، خصوصاً در حوزه فرهنگی و ادبی است.
وی اضافه کرد: در جریان سفری که به این استان خواهم داشت، بمنظور توسعه گردشگری و صنایع وابسته از چند پروژه مهم بهره برداری می شود. مرکز فرهنگی سعدی در کنار آرامگاه آن شاعر بزرگ، از مهم ترین این طرح ها است.
شیراز شهری است که بواسطه بسیاری فاکتورهای فرهنگی و تمدنی آیینه تمام نمای سرزمین مادری و دیار همزیستی و گفتمان اقوام و مذاهب در تاریخ بوده است. شیراز، آکنده از حس جاودانه شعر و شاعرانگی از سالهای دور و نزدیک که شهرت شاعرانش تنها به مرزهای این کشور محدود نمی گردد.
شهرت این شهر تنها به حافظ و سعدی و شاعران پرآوازه اش خلاصه نمی گردد. شیراز شهر یادمانهای باستانی، باورهای اهورایی و اندیشه های پرفروغ اسلامی است که از دل تاریخی باشکوه بجای مانده است.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان هفته گذشته نیز با سفر به استان مازندران و گیلان چند طرح آماده بهره برداری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح نمود.منبع:

1400/03/10
22:42:49
5.0 / 5
1069
تگهای خبر: باستانی , تاریخی , سفر , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر