مونسان در دیدار با سفیر ایتالیا مطرح كرد:

افتتاح بیشتر از 280 هتل در دولت دوازدهم

افتتاح بیشتر از 280 هتل در دولت دوازدهم

به گزارش لذت سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه تحریم ها نتوانست ما را متوقف نماید، اظهار داشت: در دولت دوازدهم بیشتر از ۲۸۰ هتل افتتاح کردیم و الان ۲ هزار و ۴۰۰ طرح در این عرصه هم با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجرا می باشد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان روز دوشنبه در دیدار جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران که در محل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، به روابط ایران و ایتالیا در حوزه میراث فرهنگی و جستجوهای دیرینه شناسی اشاره نمود و اظهار داشت: آمادگی داریم تا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روابط مان را با ایتالیا تقویت نماییم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: دولت دوازدهم به علت اعمال تحریم ها دوران سختی را پشت سر گذاشت و مردم ما هم فشارهای زیادی را تحمل کردند، اما هرچند سختی های زیادی کشیدیم روی پای خود ایستادن را یاد گرفتیم. امیدواریم در دنیا صلح واقعی فراگیر شود که در این میان بطور حتم گردشگری نقش بی بدیلی ایفا می کند چون که گردشگری ملت ها را بهم نزدیک می کند.

به زودی فضا باز می شود

مونسان افزود: با عنایت به روند مثبت مذاکراتی که حالا در حال انجام می باشد بزودی فضا باز خواهد شد و فرصت های خوبی فراهم می شود و موقعیت های مناسبی برای تقویت همکاریهای ایران با کشورهای مختلف به وجود خواهد آمد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: البته در مدتی که تحریم بودیم فعالیت ها را متوقف نکردیم. در دولت دوازدهم بیشتر از ۲۸۰ هتل افتتاح کردیم و ۲ هزار و ۲۰۰ واحد بوم گردی راه اندازی شد. این درحالی است که ۲ هزار و ۴۰۰ طرح را هم توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری از جانب آنها در دست اقدام داریم.

آمادگی برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ایران و ایتالیا

مونسان همینطور به ظرفیت های ایران در حوزه صنایع دستی هم اشاره نمود و اضافه کرد: نمایشگاه های مختلف صنایع دستی ایران در کشورهای متعدد همچون کشورهای اروپایی برگزار شده که تمام آنها با موفقیت همراه بوده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: آمادگی داریم در صورتیکه محل برگزاری نمایشگاه به صورت مجانی در اختیار هنرمندان صنایع دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار نماییم. همینطور این آمادگی را داریم که ما هم فضای رایگانی را برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ایتالیا در اختیار قرار دهیم.

مونسان و پرونه در این دیدار که ولی تیموری معاون گردشگری، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی و علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارتی و بین الملل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم حضور داشتند، درباره تقویت همکاریهای دو کشور در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با یکدیگر گفتگو کردند.

جاذبه های گردشگری ایران بی نظیر است

جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران هم در این دیدار طی سخنانی ضمن اشاره به جاذبه های گردشگری ایران اظهار داشت: خوشبختانه ایران دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که می تواند فرصت خوبی برای رونق گردشگری و توسعه فرهنگی با کشورهای مختلف باشد.

سفیر ایتالیا در تهران اضافه کرد: ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف همچون جستجوهای دیرینه شناسی سال های طولانی است که همکاریهای خوبی با هم دارند و این آمادگی را داریم تا این همکاری ها تقویت شود.

سفیر ایتالیا در ایران به وضعیت گردشگری کشورش در دوران کرونا هم اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به شیوع ویروس کرونا، ایتالیا فعلاً توریست خارجی نمی پذیرد، ضمن این که سفر بین استان ها هم در ایتالیا ممنوع می باشد.

وی تصریح کرد: امید داریم با انجام واکسیناسیون فراگیر در تمام کشورهای دنیا همچون ایران و ایتالیا، گردشگری باردیگر به روزهای پر رونق خود باز گردد.منبع:

1400/02/15
10:06:31
5.0 / 5
1047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر