كمیسیون فراخوان صندوق احیاء اعلام كرد:

سرمایه گذاری 77 میلیارد ریالی در 6 بنای تاریخی

سرمایه گذاری 77 میلیارد ریالی در 6 بنای تاریخی

به گزارش لذت سفر کمیسیون فراخوان های صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی اعلام نمود: احیای ۶ بنای تاریخی و فرهنگی با سرمایه گذاری ۷۷ میلیارد ریالی به بخش خصوصی واگذار شد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، کمیسیون فراخوان های این صندوق نتایج فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی و فرهنگی را اعلام نمود و بر این اساس احیای ۶بنای تاریخی و فرهنگی با سرمایه گذاری ۷۷ میلیارد ریالی به بخش خصوصی واگذار شد.

خانه پروین اعتصامی با کاربری فرهنگی-هنری، خانه علوی با کاربری فرهنگی-آموزشی (موزه همراه با آموزشگاه سفال با حفظ کاربری موجود)، خانه طلوعی فر با کاربری فرهنگی-هنری، پذیرایی-تجاری، خانه حشمت اللشکر با کاربری فرهنگی- اقامتی -پذیرایی، کاروانسرای شاه عباسی دامغان با کاربری فرهنگی و قلعه حیدرآباد با کاربری فرهنگی-هنری، اقامتی-پذیرایی ۶ بنای تاریخی هستند که با سرمایه گذاری بخش خصوصی مرمت و احیا می شوند.

حجم سرمایه گذاری جذب شده برای احیای این ۶ بنا حدود ۷۷ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال است که برای بیشتر از ۱۰۰ نفر هم اشتغال زایی خواهد داشت. جلب مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه مرمت، احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، در حالی از جانب صندق احیا پیگیری و محقق شده است که به علت شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها و شیوع کرونا، سرمایه گذاران با چالش های گوناگونی مواجهند. این مهم نشان داده است در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب، میتوان اعتماد سرمایه گذاران را جلب کرده و کارهای بزرگی با مشارکت آنها در حوزه حفاظت، مرمت و احیای بناهای تاریخی و فرهنگی رقم زد.

در نشست کمیسیون فراخوان های صندوق احیاء که اول اردیبهشت در سالن اجتماعات عمارت مسعودیه برگزار شد، تقاضاهای ارسالی از جانب سرمایه گذاران بررسی و در نهایت با واگذاری مرمت، احیاء و حق بهره برداری مدت معین شش بنای تاریخی به بخش خصوصی موافقت شد.

به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، اواخر فروردین ۱۴۰۰ در دو نشست جداگانه کمیسیون فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری از ۲۱ بنای تاریخی و فرهنگی به منظور مرمت و احیاء که پیش از این تمدید شده بود، با حضور اعضای رسمی کمیسیون مزایده، نماینده سازمان بازرسی کل کشور، نماینده دیوان محاسبات و نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شده بود و پاکت های واصله (الف و ب و ج ) از جانب متقاضیان گشوده ونتایج آن اعلام گردید.منبع:

1400/02/04
20:46:50
5.0 / 5
1045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر