سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم:

دریاچه حوض سلطان قم به منطقه نمونه گردشگری تبدیل می شود

دریاچه حوض سلطان قم به منطقه نمونه گردشگری تبدیل می شود

لذت سفر: سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با اعلان اینکه حوض سلطان به منطقه نمونه گردشگری تبدیل می شود، استفاده از جامعه محلی و عشایر ایل کلکو در منطقه نمونه گردشگری حوض سلطان قم، علاوه بر اشتغال، جاذبه گردشگری به وجود می آورد.


به گزارش روز پنجشنبه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم، علیرضا ارجمندی در دیدار با سرمایه گذار و مشاور منطقه نمونه گردشگری حوض سلطان قم اضافه کرد: دریاچه حوض سلطان بزرگ ترین آینه طبیعی کشور و یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان شمرده می شود که در شاهراه موصلاتی و در حاشیه بزرگراه قم – تهران واقع شده و از این منظر از موقعیت خاص و ویژه ای برخوردارست.
وی با اشاره به عبور میلیون ها مسافر در طول سال از کنار دریاچه حوض سلطان عنوان کرد: با معرفی و شناسایی این جاذبه منحصربه فرد، و راه اندازی منطقه نمونه گردشگری، ایجاد اقامتگاه و پایگاه رصد ستارگان به افزایش مدت ماندگاری و اقامت مسافر در استان منجر خواهد شد.
ارجمندی اظهار داشت: با تاسی و پیروی از مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال، درصدد هستیم در سال ۱۴۰۰ از پروژه های گردشگری پشتیبانی و مانع زدایی نماییم.
تالاب حوض سلطان پهنه ای سفید رنگ به وسعت ۳۷ هزار هکتار در شمال شهر قم است که در کیلومتر ۳۵ اتوبان قم ـ تهران قرار گرفته و از نظر ساختار زمین شناختی از تالاب های کم نظیر در سطح کشور است.
این تالاب که از سال ۱۳۸۸ به منطقه شکار ممنوع ارتقاء سطح یافته است، از کفه نمکی با حاشیه باتلاقی تشکیل شده و بعنوان یک تالاب شور کویری، از اکوسیستم منحصر بفردی برخوردار بوده و دارای گونه های گیاهی و جانوری و میکروارگانیسم های ویژه ای به لحاظ شرایط زیستی است.منبع:

1400/01/29
14:25:53
5.0 / 5
1034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر