رییس جامعه تورگردانان ایران:

ویروس را كنترل كنید نه مردم را

ویروس را كنترل كنید نه مردم را

به گزارش لذت سفر رئیس جامعه تورگردانان ایران با انتقاد از برخوردی که با صنعت توریسم، به دنبال اعلام وضعیت پرخطر در بعضی شهرها با آخر تعطیلات نوروز شده است، اظهار داشت: بهتر نیست به جای کنترل مردم، ویروس را کنترل و درمان آنرا وارد کنید؟


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته، سعید نمکی، وزیر بهداشت سفرهای پرشمار و دیدارهای خانوادگی را عامل گسترده تر شدن ویروس کرونا در کشور دانست و از مخالفتش با برقراری سفرهای نوروزی و بی توجهی نسبت به هشدارها و کنترل سفر سخن گفت و متنی را هم در اینستاگرامش با این محتوا منتشر کرد: «نوشتیم... گفتیم... التماس کردیم... قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید. مهلت بدهید تا مثل سال پیش از فرصت تعطیلات سال نو استفاده نماییم.... گفتیم: اقتصاد گردشگری اهمیت دارد ولی سرمایه اجتماعی نظام سلامت و هزینه های شیوع مجدد بیماری و اثراتش بر اقتصاد خرد و کلان کشور هم بی اهمیت نیست.»
ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت هم با به انتها رسیدن تعطیلات نوروز از آغاز پیک چهارم ویروس کرونا در کشور اطلاع داد و با خطاب قرار دادن صنعت توریسم اظهار داشت: مگر صنعت توریسم در دیگر کشورهای دنیا چه کار می کنند، برخی صنایع مثل گردشگری باید دندان روی جگر بگذارند.
این اظهارات در حالیکه صنعت توریسم از سفرهای پرشمار نوروزی آن طور که تصور می شود، بهره ای نبرده است واکنش برانگیز شد. ابراهیم پورفرج ـ رئیس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران ـ در تماس با ایسنا، به هجمه ای که به مردم وارد شده و آنها را مقصر گسترده شدن این ویروس در کشور دانسته اند، اشاره نمود و اظهار داشت: سوال ما از وزیر بهداشت این است، چرا به جای کنترل بیماری و انتقال راه درمان به کشور، مدام به فکر کنترل آدم ها هستید؟ از حرفه خود دور نشده اید؟ وزارت بهداشت باید ویروس را کنترل کند، راه درمان آنرا بیابد، نه این که به مردم التماس کند سفر نروند.
او اضافه کرد: این ویروس به همه کشورها نفوذ کرده و فقط مردم کشور ما را گرفتار نکرده است. راه درمان آن هم پیدا شده است. به جای کنترل کردن و مقصر دانستن مردم، زیرساخت درمانی آنرا ایجاد کنید.
رئیس جامعه تورگردانان ایران افزود: وزیر بهداشت صراحتا اعلام نموده افسار مهار کرونا از دست ما در رفته است. یک سال فقط درباره این صحبت می کردند که کجا را ببندند و مردم کجا نروند، درحالی که باید دنبال درمان باشند. واکسن درمان این ویروس می باشد، آنرا بیاورید و ویروس را کنترل کنید، نه این که فقط به فکر کنترل مردم باشید.
پورفرج درباره بسته بودن مرزهای ایران از اسفندماه سال ۹۸ به روی توریستهای خارجی هم اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تلاش هایی برای بازگشایی انجام می دهد، ولی تا هم اکنون نتیجه ای نداشته است، پس آن تلاش ها را نمی توان مفید دانست.
منبع:

1400/01/21
12:18:21
5.0 / 5
1143
تگهای خبر: تعطیلات , توریست , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر