ترددهای برون شهری استان یزد در نوروز ۲ و نیم برابر شد

ترددهای برون شهری استان یزد در نوروز ۲ و نیم برابر شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد اظهار داشت: آمارها نشان میدهد که ترددهای برون شهری نوروزی در استان از 28 اسفند تا 14 فروردین نسبت به سال قبل حدودا 2.5 برابر افزایش داشته است.


محسن صادقیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: همین طور در مقایسه با نوروز سالهای ۹۷ و ۹۸ تردد استان نزدیک به ۳۳ درصد کاهش داشته اما در مجموع آمارها نشان میدهد که در نوروز امسال استان یزد مسافرپذیری چندانی نداشته است.
وی با اعلان اینکه در تعطیلات نوروزی امسال حدود ۳۱ هزار و ۵۰۰ مسافر با اتوبوس، قطار، هواپیما و وسایل شخصی وارد استان یزد شده اند، اشاره کرد: در همین مدت حدود ۳۵۰ هزار خودرو وارد استان شده و حدود ۳۶۰ هزار خودرو از استان خارج شده است.
وی افزود: در طول این مدت ۱۶۰۰ وسیله نقلیه در استان بین ۱۲ تا بیش از ۱۸ ساعت توقف داشته که حدودا نیم درصد وسایل نقلیه وارد شده به استان را شامل می شود که نشان می دهد، یزد در نوروز امسال مسافرپذیر نبوده است.
وی گفت: از مسافرانی که وارد استان شده اند، حدود ۲۷ هزار نفر در هتل، هتل آپارتمان، هتل سرای سنتی، بوم گردی و مهمانپذیرها ساکن شدند که از لحاظ آماری بدین سان بیش از ۸۵ درصد از مسافران، در مراکز اقامتی مجاز اسکان یافتند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد اظهار داشت: از تاریخ ۲۹ اسفند تا ۸ فروردین، تردد های خروجی از استان نسبت به تردد ورود به استان بیشتر بوده که مسافرت یزدی ها به خارج از استان را نشان میدهد و از روز نهم به بعد شاهد برگشت این مسافران به استان بودیم.
استان یزد به سبب قرار گرفتن در مرکز جغرافیایی ایران، کریدور اتصال استانهای جنوبی به شمال و شرقی به غرب کشور است و حجم قابل توجهی از تردد بین استان های مختلف کشور بوسیله محورهای مواصلاتی این استان انجام می شود.


1400/01/17
16:36:26
5.0 / 5
1205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر