معاون گردشگری اعلام كرد

آمار ۱۰ روز سفر نوروزی

آمار ۱۰ روز سفر نوروزی

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با استناد به آمار اقامت مسافران در مراکز رسمی، آماری از سفر مردم از 28 اسفندماه 99 تا هفتم فروردین ماه 1400 ارائه نمود.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، ولی تیموری در وبینار ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور دستگاه های عضو با عنوان «مدیریت سفر ایمن در نوروز ۱۴۰۰ بمنظور بررسی خدمات سفر با محوریت سفر و پروتکلهای ابلاغی» برگزار شد، اظهار داشت: تا روز شنبه هفتم فروردین ۹۹ در مجموع یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفرشب اقامت در مراکز اقامتی رسمی کشور ثبت شده که اگر هر فرد بطور متوسط سه شب اقامت داشته باشد، حدود ۴۵۰ هزار نفر در ۱۰ روز گذشته سفر کرده اند. ضریب اشتغال متوسط مراکز اقامتی رسمی حدود ۳۰ درصد بوده است.
معاون گردشگری آمار سفرهای نوروزی را فقط با استناد به اسکان مسافران در اقامتگاه های رسمی تخمین زده و آمار ترددهای جاده های، سفر با وسایل نقلیه عمومی و اسکان در اقامتگاه های شخصیِ غیررسمی و خانه های اجاره ای را در آن محاسبه نکرده است.
طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اسکان مسافران امسال در مدارس، میهمان پذیرهای دولتی، کمپ ها و چادرهای مسافرتی ممنوع می باشد، اما در بعضی شهرها و نقاط ساحلی و طبیعی، مسافران کماکان از چادر مسافرتی استفاده می نمایند.
تیموری در عین حال متذکر شد که ارائه آمارهای مقایسه ای از طرف برخی دستگاهها نسبت به سال ۹۹ به نظر منطقی نیست و بهتر است این مقایسه نسبت به سال ۹۸ یا ۹۷ صورت گیرد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعضای ستاد خدمات سفر را به رعایت اصول میهمان نوازی، مردم داری، برخورد کریمانه و مهربانانه با مسافران، زوار و گردشگران و راهنمایی همراه با گشاده رویی در مواردی که تغییر رنگ در بعضی شهرها اتفاق می افتد، سفارش کرد.
او اشاره کرد: ضرورت دارد تا همراهی و کمک بیشتری برای مدیریت ایمن و مسؤولانه سفر در ایام باقی مانده تعطیلات صورت گیرد.
تیموری اظهار داشت: ما بعنوان اعضای ستاد مدیریت کرونا در کنار همه اعضا تلاش می نماییم تا این بیماری مدیریت شود. باتوجه به این که این بیماری ادامه پیدا کرده است و کسب وکارهای در رابطه با گردشگری و خدمات سفر از این مساله ضررهای زیادی دیده اند در قالب مصوبات ستاد ملی کرونا گشایش مقطعی و محدود برای فعالان حوزه گردشگری به وجود آمد.
او افزود: در چنین شرایطی نیاز است بعنوان متولیان گردشگری کشور، مسائل فعالان این حوزه را بازگو و از آنها حمایت نماییم. مسأله مهم برای ما مدیریت ویروس کرونا است که با پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان «سفرهای ایمن و مسؤولانه» کوشیدیم این بیماری کنترل شود.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اضافه کرد: همکاران ما در ورودی شهرها و سایت ها درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی تذکرات لازم را ارائه می کردند و من آن چه در بازدید از شهرها و مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری داشتم می دیدم همه این پروتکل ها را رعایت می کنند.
او بیان کرد: از مردم عزیز چه آن هایی که در سفرها پروتکلهای بهداشتی را رعایت کردند و چه آن هایی که با تعویق سفرهای خود به زمان های مناسب تر، ستاد ملی مدیریت کرونا را در مدیریت این بیماری کمک کردند، تشکر می کنم.
سیدمحمدکاظم خلدی نسب ـ دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ـ نیز با اشاره به هماهنگی و ارتباط میان اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اظهار نمود: با ارتباط مستمری که میان اعضا به وجود آمده است در تعطیلات نوروز شاهد افزایش هم افزایی و ارائه خدمات بهتر به مردم در امتداد مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا بودیم.

قرنظینه ۳۲ مسافر ورودی تا هشتم فروردین
همین طور حسین درخشان ـ نماینده سازمان امداد و نجات ـ که به شکل ویدئوکنفرانس در این نشست حضور داشت، اظهار داشت: وظیفه ما این است از مردم حمایت نماییم و در کنار آنها باشیم، به این منظور در سال ۱۴۰۰ در طرح و امداد نوروزی تعداد پایگاه ها از ۵۶۰ واحد در سال قبل به ۱۲۰۵ پایگاه در نوروز امسال رسید تا بتوانیم خدمات بیشتری به مردم ارائه نماییم.
او تصریح کرد: در کنار خدمات نوروزی وظیفه جدیدی به ما محول شد تا در کنار وزارت بهداشت به کنترل مبادی ورودی مرزها بپردازیم، به این منظور در ۳۳ مرز زمینی، دریایی و هوایی که تردد مسافر وجود داشت، مستقر شدیم.
درخشان اظهار داشت: تا هشتم فروردین ۱۴۰۰ حدود ۵۶ هزار نفر از هم وطنان که در روزهای نوروز وارد کشور شدند، تحت کنترل قرار گرفتند و از آن هایی که تست پی سی آر نداشتند، حدود ۱۱ هزار تست فوری گرفته شد و ۳۲ نفر را به قرنطینه های وزارت بهداشت معرفی کردیم.
هادی سجادی راد، از کانون اتومبیل رانی و جهان گردی نیز اظهار نمود: در تعطیلات نوروز سالهای گذشته ۱۰۰هزار تماس مردمی در حوزه های مختلف گردشگری و سفر داشتیم، اما امسال طی ۱۰ روز گذشته به طور متوسط ۳۶۰۰ تماس و به شکل میانگین روزی ۳۵۰ تماس توسط مردم گرفته شد. این آمار نشان دهنده کاهش سفرها بوده است.


1400/01/10
00:36:49
5.0 / 5
1127
تگهای خبر: تعطیلات , ثبت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر