معاون گردشگری خبر داد

اجازه مختصر سفرهای نوروزی را گرفته ایم

اجازه مختصر سفرهای نوروزی را گرفته ایم

به گزارش لذت سفر معاون گردشگری اظهار داشت: اجازه مختصری را برای سفرهای نوروزی مشروط به رعایت پروتکل ها گرفته ایم. آقای مونسان هم برای سفرهای نوروز به صورت محدود و کنترل شده به ستاد کرونا قول داده است تا فعالان گردشگری از درآمدهای گردشگری بهره مند شوند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، ولی تیموری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران ضمن اشاره به دوران سخت کرونا در گردشگری و محدودیت هایی که برای سفر بوجود آمده است، اظهار نمود: هم اکنون به فکر گشایش های جدید هستیم و این نمایشگاه گامی در این راستاست، این نمایشگاه یک رزمایش برای برنامه های پیش رو است. در ادامه وام های حمایتی دولتی، اجازه مختصری را برای سفرهای نوروزی به صورت محدود و مشروط به رعایت پروتکل ها گرفته ایم. آقای مونسان هم برای سفرهای نوروز به صورت محدود و کنترل شده به ستاد کرونا قول داده است تا فعالان گردشگری از درآمدهای گردشگری بهره مند شوند.
او با بیان اینکه توزیع سفر در کشور همچون رویکردهای اصلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، اظهار داشت: صنعت توریسم دیگر تک محصول و نقطه محور نیست. ۲۴۰۰ پروژه فقط در اصفهان و شیراز ایجاد نشده؛ گردشگری مویرگی در کشور ریشه دوانده است.
او اضافه کرد: هدفمند کردن بازارها رویکرد دوم ما بوده که مختص توریستهای خارجی است. آقای مونسان با عدد چهار میلیون و ۶۰۰ هزار توریست خارجی، سازمان را تحویل گرفت. این سال ها روی همین عدد درجا می زدیم اما این عدد در سال ۹۸ با وجود افت توریست بین المللی در سه ماهه اخر، نزدیک به ۹ میلیون شد و تعداد گردشگران بین المللی دوبرابر شد.
معاون گردشگری ضمن اشاره به توقف سفرهای بین المللی با شیوع کرونا، اظهار نمود: در همین یک سال با حفظ آمادگی همه خلاءها را پوشش دادیم. اسنادی در سطح ملی، منطقه ای، استان ها و روستاها آماده کردیم و خدمات و محصولات را متنوع و استاندارد کردیم. هم اکنون به روزترین خدمات گردشگری دنیا را داریم.
او درباره نمایشگاه گردشگری اظهار داشت: به خاطر شرایط موجود اعلام عمومی برای این نمایشگاه نشد، اما کارگاه های تخصصی به صورت نیمه حضوری و مجازی طراحی شده است. نگاه مان به این نمایشگاه حمایتی بود. مثل سالهای گذشته دنبال حضور همه فعالان گردشگری نبودیم. حتی زمین نمایشگاه را از محل بودجه های دولتی تأمین کردیم که از فعالان گردشگری حمایت شود.
تیموری اضافه کرد: نمایشگاه گردشگری در چهار سالن برگزار شده که همراه با آن، صنایع دستی هم عرضه شده است تا آغازی باردیگر برای گردشگری و سفرهای نوروزی باشد.
نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران از امروز (پنجم اسفند) در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده است. این نمایشگاه تا هشتم اسفند برپا است.
منبع:

1399/12/05
14:06:20
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر