وزیر میراث فرهنگی:

اردبیل بعنوان اولین شهر گردشگری كشور ارزیابی شد

اردبیل بعنوان اولین شهر گردشگری كشور ارزیابی شد

به گزارش لذت سفر ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: اردبیل بعنوان اولین شهر گردشگری کشور ارزیابی شد و بزودی لوح ارزیابی این شهر در آیینی از جانب این وزارتخانه به شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی این استان اعطا می شود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، علی اصغر مونسان در این حوزه اظهار نمود: برپایه معیارهای تعیین شده و روند بررسی شهرهای گردشگری کشور، شهر اردبیل بعنوان اولین شهر گردشگری کشور ارزیابی شده است.
وی اضافه کرد: طرح ارزیابی شهرهای گردشگری بر مبنای استانداردهای جهانی گردآوری و تهیه شده است که بر اساس آن، شهرها در چندین سطح درجه بندی می شوند و در این راستا اردبیل بعنوان اولین شهر ارزیابی شد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به آغاز طرح بررسی و ارزیابی شهرهای گردشگری ایران بیان نمود: همه شهرهای گردشگری کشور بر طبق این طرح و معیارهای تعیین شده ارزیابی می شوند و لوح مورد نظر به آنها اعطا خواهد شد.
طرح جامع گردشگری استان اردبیل در سال ۷۸ تدوین شده که در جهت نقشه راه توسعه این استان نیازمند به روزرسانی و بازبینی است.
اردبیل با حدود یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه است و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت بعنوان سه محور توسعه این خطه به حساب می آید.
پیش از شیوع کرونا ۳۲ واحد هتل، ۸۷ واحد هتل آپارتمان، ۹۸ واحد میهمان پذیر، سه واحد کمپینگ و ۲ مجتمع گردشگری در کنار ۲ واحد اقامتگاه بوم گردی مسافران داخلی و توریستهای خارجی این استان را میزبانی می کردند.
پل معلق مشگین شهر، کوه سبلان با ظرفیت کوهنوردی، وجود پیست اسکی آلوارس و سرعین بعنوان شهر چشمه های بهشتی از جاذبه های پر بازدید استان اردبیل است.منبع:

1399/10/22
13:43:10
0.0 / 5
1383
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر