معاون گردشگری در وبینار با مدیران كل استان های كشور تاكید كرد:

مانع تعطیلی واحدهای گردشگری شویم

مانع تعطیلی واحدهای گردشگری شویم

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، ضمن صدمه شناسی در زمینه روند پرداخت تسهیلات به فعالان خانواده گردشگری صدمه دیده ناشی از بحران کرونا از ادارات کل استانی خواست با حمایت هر چه بیشتر مانع تعطیلی واحدهای خدمات دهنده در حوزه گردشگری شوند.به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری، جهت افزایش آگاهی و اطلاع بخشی در امتداد روند ارائه تسهیلات به بنگاه های لطمه دیده از کرونا در صنعت گردشگری کشور و نیز بمنظور لطمه شناسی، رفع مشکلات و ارائه اطلاعات لازم درباب نحوه تسهیلات پرداختی، بوسیله ویدئو کنفرانس با مدیران کل استانی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با تاکید بر اینکه به دنبال بحران کرونا تا کنون بیشترین خسارت به صنعت گردشگری کشور وارد شده است؛ از مدیران کل استانی خواست با دلسوزی و تلاش هرچه بیشتر در امتداد افزایش تعامل فرابخشی، فراهم آوردن بستر عملیاتی لازم جهت محقق شدن بخشنامه ها و دستورالعمل های اجرائی تلاشی جدی بمنظور بهره مندی از فرصت حاصل برای بازیابی و پشتیبانی از فعالان صنعت گردشگری کشور به کار بندند.
معاون گردشگری با تاکید بر اینکه پیرو تمدید مدت زمان تعیین شده، تنها تا اختتام ماه جاری امکان ثبت نام و ستاندن تسهیلات حوزه گردشگری وجود دارد؛ اشاره کرد: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری کشور در نظر گرفته شده است که بهره مندی از این امکان در قالب تسهیلات، احیای حداقلی این حوزه را به دنبال خواهد داشت.
او اشاره کرد: تا حالا از طرف معاونت گردشگری لیست بیش از ۲۰ هزار متقاضی واجد شرایط جهت دریافت وام به سامانه کارا معرفی شده است؛ پس این روند در استان هایی که آمار پرداختی قابل توجهی دارند؛ نشان از فعالیت هر چه بیشتر و تلاش ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانها دارد.
تیموری با تاکید بر اینکه در وضعیت کنونی همه تلاش ما در این است تا ضمن پشتیبانی از کسب و کارهای گردشگری، مانع تعطیلی واحدهای خدمات دهنده در حوزه گردشگری شویم، اظهار داشت: برخی کوتاهی ها و عدم همکاریهای گزارش شده به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نیست و تنها بهانه گیری به شمار می آید؛ چونکه دستورات اجرائی و قانونی کاملی پشتوانه این اقدام است و تسهیلات مورد نظر از طرف بانک مرکزی به همه بانک ها ابلاغ و از طرف بانکهای عامل در اختیار استان های کشور قرار گرفته است.
معاون گردشگری اشاره کرد: هرگونه کوتاهی و اهمال در زمینه پرداخت وام به فعالان لطمه دیده حوزه گردشگری به سرعت گزارش داده شود تا ضمن اعمال قانون از اندک زمان باقی مانده بمنظور بهره مندی از این امکان نهایت استفاده گردد.
تیموری وبینار برگزار شده را به شکلی تبادل تجربیات میان استان های کشور در زمینه طی مراحل دریافت و پرداخت تسهیلات مذکور عنوان نمود و نتیجه آنرا آگاهی بخشی، تسهیل و شتاب دراین زمینه عنوان نمود.
او در آخر اشاره کرد: مجموعه کارهای ادارات کل استانی در قالب اقدامات گسترده متقاعدسازی و مطالبه گری می تواند به نبض حیات صنعت گردشگری کشور قوت بخشد.منبع:

1399/10/19
12:58:01
0.0 / 5
1307
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر