معاون گردشگری استانداری فارس:

پروانه هتل آسمان شیراز نیاز به بازبینی دارد

پروانه هتل آسمان شیراز نیاز به بازبینی دارد

فارس معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس اصرار کرد که پروانه ساخت هتل آسمان به سبب حادثه ای که سال قبل حادث شد، باید مورد بازبینی قرار گیرد.


علی نقی طبیب لقمانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: پس از حادثه ی آتش سوزی که در ساختمان نیمه ساخته هتل آسمان حادث شد، مباحث فنی پیرامون این بنا مطرح است.
وی افزود: مبحث مهم پیش رو اینست که آیا اصلا این ساختمان از استواری لازم به لحاظ فنی و مهندسی برخوردارست یا خیر؟
معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس اظهار داشت: در زمان تجدید پروانه، چه برای مرمت و مقاوم سازی یا بازسازی مجدد بنا، رعایت ارتفاع نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.
طبیب لقمانی اشاره کرد: موضوع رعایت ارتفاع با هدف جلوگیری از لطمه به منظر مجموعه زندیه اساسا اوجب واجبات و از الزامات تجدید پروانه هتل آسمان خواهد بود.
وی همین طور درباب سفر اخیر مدیرعامل صندوق احیا به فارس، اظهار داشت: در آن سفر تصمیاتی کلیدی گرفته شد که اجرای این تصمیمات منجر به گشایش هایی در حوزه های مختلف و مرتبط خواهد شد.
طبیب لقمانی اظهار داشت: یکی از این تصمیمات این بود که حتما متناظر هیئت امنای صندوق احیائی که در مرکز وجود دارد، در استان فارس هم تشکیل گردد تا مجموعه اقدامات و وظایف این صندوق توسط چنین تشکیلاتی، سیاست گذاری، اجرا و پایش شود و فارس فقط به مرکز متکی نباشد.
معاون گردشگری استانداری فارس اظهار داشت: یکی از تصمیمات اتخاذ شده، در مورد واگذاری بهره برداری از مجموعه ها و بناهای تاریخی به بخش خصوصی بود، برای اینکه مالکان این مجموعه یا بناها، راسا امکان مرمت و بهره برداری را ندارند و بخش خصوصی می تواند کمک کننده باشد.
طبیب لقمانی جلسات برگزار شده با مدیرعامل صندوق احیا را اثرگذار ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که زمینه تخصیص منابع اعتباری و کمک های فنی به آثار و بناهای تاریخی موجود، در فارس و شیراز فراهم و امکان بازیابی هویت بافت تاریخی شیراز مهیا شود.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، هتل آسمان، یکی از پروژه های مهم گردشگری شیراز شمرده می شود که طی سه سال گذشته، اخبار مختلفی پیرامون آن انتشار یافته است.
تهدید منظر هوایی مجموعه زندیه و به خطر انداختن ثبت جهانی این میراث جهانی، صدور دستور تخریب طبقات اضافه، اجرای عملیات تخریب این طبقات و وقوع حریق در ساختمان نیمه کاره آن هتل، قسمتی از اخبار و حواشی مربوط به هتل آسمان بود که طی سه سال گذشته، بارها آنرا به صدر اخبار فارس و حتی کشور نشاند.1399/10/15
13:56:43
0.0 / 5
1143
تگهای خبر: تاریخی , ثبت , ساختمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر