معاون توسعه مدیریت و امور مجلس:

استعلام سوابق پزشكی در سامانه جانا نخستین گام برای سفر هوشمند

استعلام سوابق پزشكی در سامانه جانا نخستین گام برای سفر هوشمند

به گزارش لذت سفر معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، از 17هزار ثبت نام انجام شده در سامانه جانا آگاهی داد و اظهار داشت: استعلام کدملی افراد و بررسی پرونده پزشکی مسافران توسط تأسیسات گردشگری در این سامانه، نخستین گام برای سفر هوشمند است.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، محمد خیاطیان اظهار داشت: گردشگری هوشمند از طرف معاون گردشگری کشور در مهرماه ۹۹ عنوان شد. در همین راستا با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سامانه ای را برای بارگذاری اطلاعات تأسیسات گردشگری و گردشگران طراحی کردیم.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بانک اطلاعاتی افراد را در اختیار وزارت میراث فرهنگی قرار داد که آن را به وسیله سامانه جانا در اختیار تأسیسات گردشگری قرار می دهیم.

خیاطیان خبر داد: تا حالا ۱۷هزار ثبت نام در جانا انجام شده است. در این سامانه گزینه ای برای استعلام کدملی افراد طراحی شده که وضعیت پرونده پزشکی آنها توسط تأسیسات گردشگری بررسی می شود.

هتل ها، پرونده پزشکی مسافران را پیش از پذیرش بررسی می کنند و در صورت داشتن سابقه بیماری کرونا از پذیرش فرد جلوگیری می شود. در واحدهای حمل و نقل، اماکن تاریخی هم این سوابق بررسی انجام می شود که افراد با خیال آسوده سفر کنند.

معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی بررسی سوابق پزشکی را نخستین قدم درباب سفر هوشمند عنوان نمود و اضافه کرد: در آینده با بهره گیری از این سامانه برای محورهای پرازدحام گردشگری کشور هم برنامه ریزی می نماییم و از این سامانه برای مدیریت مراجعه کنندگان به اماکن تاریخی و جلوگیری از ازدحام در این اماکن استفاده خواهیم کرد.

خیاطیان با اشاره به اینکه خدمات مورد اشاره توسط بخش حاکمیتی در اختیار بخش خصوصی گذاشته شده است، افزود: تأسیسات گردشگری که تا حالا ثبت نام نکرده اند می توانند عضو این سامانه شوند و این خدمات را با عنوان سفر هوشمند دریافت نمایند.

پس از همه گیری کرونا و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص محدودیت سفرهای ورودی و داخلی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سفرهای مدیریت شده، هوشمند و ایمن را در دستور کار قرار داد.
در جلسات گوناگون میان وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار شد سامانه های هوشمند جانا و ماسک با اتصال و تبادل اطلاعات لازم، ضمن دسترسی به اطلاعات افراد مبتلا به کرونا، از سفر این افراد جلوگیری شود.
سیدجواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری روز پنچشنبه (۱۱ دی ۹۹) اعلام نمود ۱۳ هزار واحد اقامتی به سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تأسیسات گردشگری ( جانا) متصل است.منبع:

1399/10/15
01:39:35
0.0 / 5
1070
تگهای خبر: آموزش , پزشك , تاریخی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر