۱۳ طرح سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی تصویب گردید

۱۳ طرح سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی تصویب گردید

به گزارش لذت سفر مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی ضمن اشاره به ادامه تلاشهای این مجموعه در ایام كرونایی، از تصویب ۱۳ طرح سرمایه گذاری گردشگری در استان اطلاع داد.


احمد حمزه زاده روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری اضافه کرد: در نشست کمیته فنی سرمایه گذاری، با عنایت به عرضه ۱۳ طرح سرمایه گذاری زیر ساخت گردشگری، بعد از بررسی های تخصصی توسط اعضای کمیته فنی سرمایه گذاری، تمامی طرح های عرضه شده به تصویب رسید.

وی ادامه داد: از میان ۱۳ طرح مصوب در این نشست یک مورد به راه اندازی هتل، پنج طرح به ایجاد سفره خانه سنتی، یک طرح در ارتباط با اردوگاه گردشگری، یک مجتمع گردشگری، دو مورد مرکز آبدرمانی و سه مورد به اقامتگاه سنتی و بومگردی اختصاص یافته است.

وی اظهار نمود: طرح های مصوب سرمایه گذاری استان در شهرستان های تبریز، مرند، بستان آباد، سراب، اسکو و هشترود بعد از طی مراحل لازم، مراحل اجرایی خویش را آغاز خواهند کرد.
به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، در زمان حاضر ۸۲ طرح گردشگری با ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۱۹ شهرستان آذربایجان شرقی در حال اجراست.
این طرح ها شامل ۲۷ هتل و ۲ هتل آپارتمان، ۲۰ مجتمع گردشگری و چهار اردوگاه گردشگری و یک مرکز تفریحی و سرگرمی"، "۱۵ مجتمع خدماتی بین راهی"، "چهار اقامتگاه بوم گردی"، "چهار واحد پذیرایی و سه سفره خانه سنتی" و "۲ مجتمع آبدرمانی" با نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در حال اجراست.
با سرمایه گذاری انجام شده از جانب سرمایه گذاران و شروع به فعالیت طرح های یاد شده، برای بیشتر از چهار هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود.


1399/09/12
14:48:10
5.0 / 5
1288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر