اعلام اسامی هتل های بیماران كرونائی

اعلام اسامی هتل های بیماران كرونائی

لذت سفر: رئیس جامعه هتل داران كشور با بیان اسامی هتل های آماده پذیرش بیماران كرونائی در هر استان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اظهار داشت: در هر استان یك واحد، كیش و قشم نیز هتل هایی را در اختیار بیماران كرونائی قرار می دهند.


جمشید حمزه زاده در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: لیست هتل هایی که داوطلب نقاهتگاه شدن برای بیماران کرونائی در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: کارشناسان وزارت بهداشت ارزیابی های کافی از این هتل ها انجام می دهند و در صورت داشتن استانداردهای لازم فاز نهایی این طرح اجرا می شود و هتل ها در اختیار بیماران کرونائی قرار می گیرد.
حمزه زاده افزود: در اولین مرحله در مجموع ۳۳ هتل در این طرح شرکت می کنند. وزارت بهداشت برای این تعداد هتل اعلام نیاز کرده بود که حالا در اختیارشان قرار می گیرد. کارشناسان وزارت بهداشت تهویه اتاق ها، مساحت و دیگر شرایط مورد نظرشان را ارزیابی می کنند و در صورت موافقت با آن هتل، دانشگاه علو پزشکی استان مبادرت به عقد قرارداد می کند.
پس از عقد قرارداد بین دو طرف امکان اعلام نام هتل ها میسر می شود؛ برای اینکه ممکنست هتل داوطلب از نظر کارشناس وزارت بهداشت استانداردهای لازم را نداشته باشد اما به سبب منتشر شدن اسمش برای برای بیمار کرونائی دیگر فرد سالم نیز راغب به حضور در آن هتل نشوند.
وی بیان این که بیشتر این ۳۳ هتل برای نقاهتگاه بیمار کرونائی به بخش خصوصی متعلق می باشد، اظهار داشت: در مرحله بعدی برمبنای نیاز وزارت بهداشت این تعداد افزوده می شود و تعداد بیشتری از هتل ها به بیماران کرونائی اختصاص پیدا می کند.
به گفته حمزه زاده مدت زمان انعقاد قرار ۳ ماه است و هتلی که در این طرح قرار می گیرد مختص بیماران کرونائی می شود و گردشگران امکان اقامت در این هتل ها را نخواخند داشت.
در روزهای گذشته در امتداد درخواست وزیر بهداشت در خصوص نقاهتگاه شدن برخی از هتل های کشور برای بیماران کرونا و کادر پزشکی کشور، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجاره هتل های درجه یک، دو و سه بعنوان نقاهتگاه بیماران کرونائی و استقرار کادر پزشکی آگاهی داد. علی اصغر مونسان، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی و پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی برای اجرای این دستورالعمل ها تاکید کرد.
وی با اشاره به درخواست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباب اجاره هتل های درجه یک، دو و سه و اماکن اقامتی در استانها بعنوان نقاهتگاه بیماران کرونائی و استقرار کادر پزشکی، اشاره کرد: این مساله قبلا در جلسه هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده بود. وزارت بهداشت برای اجاره و پرداخت اجاره بهای این اماکن آمادگی دارد.


1399/09/08
21:42:57
5.0 / 5
1402
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , پزشك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر