معاون گردشگری كشور:

فعالان گردشگری برای ثبت نام در سامانه كارا تا اختتام آذر فرصت دارند

فعالان گردشگری برای ثبت نام در سامانه كارا تا اختتام آذر فرصت دارند

لذت سفر: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی كشور با اعلان اینكه مشكلات سامانه كارا به زودی رفع می شود، اظهار داشت: جای نگرانی نیست فعالان گردشگری برای ثبت نام تسهیلات كرونائی در این سامانه تا اختتام آذرماه فرصت دارند.به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، ولی تیموری در پیام تصویری در شبکه اجتماعی درباره مشکلات به وجود آمده در روند ثبت نام فعالان گردشگری در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کرونائی، اظهار داشت: قبل تر اعلام نموده بودیم آن دسته از فعالان گردشگری که قبلا تسهیلات حمایتی دوران کرونا دریافت کرده اند در سری جدید می توانند مابه التفاوت آنرا دریافت نمایند تا دوشنبه (سوم آذرماه) فرصت دارند، اما متاسفانه سامانه کارا آماده نشد؛البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باتوجه به اجرای محدودیت جدید و حضور فقط یک سوم کارکنان این وزارتخانه، یکی دو روز فرصت گرفته اند تا مشکلات ثبت نام در سامانه کارا را رفع کنند.

معاون گردشگری کشور اظهار داشت: البته جای نگرانی نیست فعالان گردشگری برای ثبت نام در سامانه کارا تا اختتام آذرماه ۹۹ فرصت دارند، از همکاران و فعالان گردشگری که قبلا وام اولیه به دستشان رسیده و منتظر باقیمانده تسهیلات خود هستند تقاضا دارم صبور باشند و این یکی دو روز تا آخر هفته به سامانه مراجعه نکنند.

اقساط تسهیلات فعالان گردشگری تا آخر سال ۹۹ امهال شده است

معاون گردشگری کشور با اشاره به برگزاری جلسه شب گذشته کارگروه بررسی آثار اقتصادی کرونا با حضور همه دستگاه های مرتبط اظهار داشت: دغدغه ها و مشکلات فعالان گردشگری در سراسر کشور مانند عدم اهتمام لازم برخی دستگاه ها نسبت به مصوبات حمایتی ستاد ملی کرونا در این نشست مطرح، بررسی و ابهامات بر طرف شد. در این نشست مجدد تاکید شد فعالان گردشگری لازم نیست برای پرداخت اقساط خود اقدام نمایند، اقساط تسهیلات فعالان گردشگری تا آخر سال ۹۹ امهال شده است و هیچ نوع نگرانی نباید وجود داشته باشد، همین طور مقرر شد دراین زمینه یک دستورالعمل از طرف بانک مرکزی به بانکهای عامل در استانها و شهرستان ها ابلاغ شود.

مجوزهای فعالان گردشگری تا آخر سال ۹۹ معتبر است

تیموری در مورد محدودیت های ابلاغ گردیده ستاد ملی کرونا اظهار داشت: با توجه به این که سلامتی همه فعالان گردشگری در اولویت قرار دارد مصوب شد که همه مجوزها و پروانه های صادره در حوزه گردشگری تا آخر سال جاری معتبر بوده، نیازی به تمدید اعتبار نداشته باشند. این مجوزها تا آخر سال ۹۹ معتبر است و نیاز به مراجعه فعالان حوزه به ادارات کل استانی و ادارات شهرستانی برای تمدید مجوز وجود ندارد.

به گزارش لذت سفر به نقل از ایرنا، ولی تیموری معاون گردشگری کشور روز پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹ با بیان آغاز ثبت درخواست دریافت تسهیلات کرونا برای فعالان و تاسیسات گردشگری اظهار داشته بود: آن دسته از فعالان گردشگری که از تسهیلات مرحله قبل کرونا بهره برده اند، باید تا روز دوشنبه هفته آینده (سوم آذرماه ۹۹) برای ثبت نام و درخواست مابه التفاوت تسهیلات دریافتی صبر کنند.

ثبت نام فعالان گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونائی روی سامانه کارا از پنجشنبه (۲۹ آبان) آغاز شد؛ این تسهیلات برمبنای نوع فعالیت و مقیاس واحد صنفی و درجه و ستاره تاسیسات گردشگری از حداقل ۱۶میلیون تومان تا ۹۰۰ میلیون تومان متغیر و نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد است. فعالان گردشگری برای آغاز پرداخت این وام از دوره تنفس حدود ۶ ماه برخودار شده اند.


1399/09/07
13:38:43
5.0 / 5
1231
تگهای خبر: ثبت , شهر , صنایع دستی , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر