ساخت موزه برای بازگشت آثار غارت شده

ساخت موزه برای بازگشت آثار غارت شده

به گزارش لذت سفر مقام های نیجریه قصد دارند موزه جدیدی برای نمایش برنزهای غارت شده «بنین» كه هم اكنون در اروپا و آمریكا به معرض نمایش گذاشته می شوند بسازند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، خیلی از برنزهای «بنین» که بیشتر از ۱۰۰۰ کتیبه و مجسمه برنزی را شامل می شود که در سال ۱۸۹۷ توسط سربازان بریتانیایی از کاخ سلطنتی پادشاهی «بنین» (نیجریه کنونی) غارت شده، حالا در موزه بریتانیا و موزه مردم شناسی برلین نگهداری می شوند.
اینک مقام های نیجریه قصد دارند موزه جدیدی را طی چهار سال آینده در نیجریه تاسیس کنند که به نمایش این برنزهای غارت شده اختصاص داشته باشد.
استرداد این برنزها به «شهر بنین» واقع در جنوب نیجریه و نمایش آنها در یکی از موزه های شهر سال هاست که به یک رویا تبدیل گشته است.
«گودوین اوباسکی» استان دار «اِدو» که روز جمعه از برنامه ساخت این موزه جدید اطلاع داد بیان نمود: «این پروژه ساخت و ساز به ما کمک خواهد نمود تا بین شکوه گذشته و حقیقت امروزی کشور ارتباط برقرار نماییم و امیداوم این پروژه اگر تا آخر سال ۲۰۲۴ به صورت کامل تکمیل نشود، اما تا مرحله قابل توجهی پیشرفت کرده باشد.»
این موزه که حدود ۹۰۰ مترمربع وسعت خواهد داشت توسط «دیوید ادجایه» معمار غنایی- بریتانیایی مشهور و برنده جوایز معتبر طراحی خواهد شد.
علاوه بر ساخت موزه جدید، جستجوهای دیرینه شناسی هم در محل ساخت موزه و سایر نقاط «شهر بنین» از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.
ماه گذشته قانون گذاران فرانسه به بازگرداندن آثار تاریخی نیجریه و سنگال رای دادند. با این وجود این آثار فقط بخش بسیار کوچکی از ۹۰هزار اثر تاریخی متعلق به آفریقا است که در فرانسه نگهداری می شود.
منبع:

1399/08/26
15:27:42
5.0 / 5
1476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر