شهردار منطقه۵ خبر داد

ارسال طرح تفصیلی بافت فرسوده كن به كمیسیون ماده5

ارسال طرح تفصیلی بافت فرسوده كن به كمیسیون ماده5

به گزارش لذت سفر شهردارمنطقه 5 با اشاره به اینكه طرح تفصیلی بافت فرسوده محله كن، در آستانه ارسال به كمیسیون ماده5 است، اظهار داشت: ترغیب مالكان بناهای تاریخی برای مرمت و نگهداری از میراث تاریخ كهن و محدوده كن، از دیگر آثار مثبت اجرای طرح تفصیلی كن است.


محمود کلهری در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: طرح حفاظت صیانت و ساماندهی باغات کن شامل محدوده خیابان مرادی، باغ ها و زمین های لورکان، باغ میر، بهاران؛ محدوده ساخته شده غرب بلوار تعاون، محله بافت فرسوده کن، باغات به هم پیوسته حاشیه رودخانه کن معروف به باغ های به هم پیوسته خرمالو، محدوده شهر سنگ و پارک طبیعت کوهساران است که هر کدام از این پهنه ها ضوابط خاص خودرا دارد.

وی ادامه داد: با تلاش مجموعه شهرداری تهران و سازمانهای وابسته و مرتبط، این طرح در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران بارگذاری و این امکان برای شهروندان فراهم شده که با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک و مستندات به دفاتر خدمات الکترونیک برای تشکیل پرونده مراجعه کنند. همین طور بخش هایی از طرح که نیازمند تصویب در کمیسیون ماده پنج است به زودی قابل اقدام خواهد بود.

کلهری به مزایای اجرای طرح تفصیلی کن اشاره نمود و اظهار داشت: همچون عواملی که باید در جهت اجرای عدالت اجتماعی و همراه با عدالت فضایی در برنامه ریزی شهری رعایت کرد، توزیع مناسب خدمات شهری و استفاده صحیح از فضاهاست. با اجرای طرح تفصیلی کن و ایجاد نظام انگیزشی حق انتخاب و درنظر گرفتن حقوق مالکانه شهروندان، از تخریب و از بین رفتن باغات، درختان و گونه های گیاهی که ریه های تنفسی غرب تهران هستند، جلوگیری می شود.

شهردارمنطقه ۵ اضافه کرد: علاوه براین، با اجرای طرح تفصیلی کن، مشاغل مزاحم که در بافت مسکونی قراردارند، ساماندهی می شوند. همین طور با اجرای این طرح، قطب گردشگری و به همراه آن کسب درآمد در این محله تاریخی، ایجاد می شود. اساسا ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای مرمت و نگهداری از میراث تاریخ کهن محدوده کن، از دیگر آثار مثبت اجرای طرح تفصیلی کن است.
منبع:

1399/08/08
14:34:33
5.0 / 5
1528
تگهای خبر: تاریخی , ثبت , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر