تقویت زیرساخت های گردشگری و حركت فارس در راه توسعه

تقویت زیرساخت های گردشگری و حركت فارس در راه توسعه

به گزارش لذت سفر ایرنا- توسعه زیرساخت های گردشگری در استان فارس از رهگذر راه اندازی مجموعه های اقامتی و تفریحی افزون بر اشتغالزایی پایدار، روند مهاجرت از روستا به شهر را می كاهد و زمینه را برای رونق اقتصادی فراهم می آورد؛ این مورد از اهداف چهار طرح ملی است كه پنجشنبه سوم مهرماه جاری با دستور از راه دور رئیس جمهوری در استان فارس به بهره برداری رسیدند.


از دیگر سو، ششم مهرماه سال جاری مصادف است با روز جهانی گردشگری و شعار این سال "گردشگری و توسعه روستایی" عنوان شده است. بر کسی پوشیده نیست که برخورداری فارس از کهن پیشینه ای مربوط به دوران هخامنشی و نقش ویژه آن در دوران اسلامی، همینطور پایتختی در دوره های مختلف تاریخی داشته های فرهنگی باارزشی بدان افزوده است که به مثابه ثروتی گرانقدر برای این خطه به حساب می آید و این استان را به یکی از مهم ترین ظرفیت های گردشگری کشور بدل ساخته که می تواند در چرخاندن چرخ های اقتصاد غیرنفتی نقشی بسیار مهم را ایفا کند.
۳۰درصد از آثار تاریخی کشور و آثار ثبت جهانی ازجمله تخت جمشید، پاسارگاد، باغ های پاسارگاد، باغ ارم، شهر تاریخی بیشاپور، تنگ چوگان، غار و مجسمه شاپور، کاخ ساسانی سروستان، قلعه دختر، کاخ اردشیر و شهر تاریخی گور؛ همینطور ۲۹۳۴ اثر ثبت ملی و ۴۰۰ جاذبه طبیعی منحصر به فرد، از داشته های استان فارس در حوزه گردشگری می باشد.
این امکانات در مناطق روستایی و عشایری هم پراکنده اند که زمینه های توسعه گردشگری روستایی را بیشتر از پیش فراهم می سازد.
فارغ از اینکه همه گیری بیماری کرونا تمام جهان را درنوردیده است و به گردشگری هم صدمه هایی جبران ناپذیر وارد آورده، می توان امید داشت با کاهش شدت بیماری و دستیابی به روش های درمان پایدار همچون توزیع واکسن، این صنعت با پیشرفتی جالب توجه، رشدی باردیگر یابد؛ از همین رو سرمایه گذاران همچنان فارس را مقصدی برای توسعه فعالیتهای خود به شمار می آورند.
افتتاح چهار طرح بزرگ گردشگری در فارس در آستانه روز جهانی گردشگری از جانب رئیس جمهوری، نشان از پویایی صنعت توریسم دارد.


منبع:

1399/07/07
23:50:34
5.0 / 5
1857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر