كرونا و تعجیل آسیایی ها برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران

كرونا و تعجیل آسیایی ها برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران

به گزارش لذت سفر با گذشت نزدیك بیشتر از ۶ ماه از شیوع و همه گیری ویروس كووید-۱۹ در سرتاسر دنیا كه سبب لغو پروازهای بین المللی و بستن مرزها شد، حالا خیلی از كشورها از بازگشایی تدریجی مرزهای خود بر روی مسافران بین المللی همزمان با كاهش محدودیت های تردد و حمل و نقل خبر می دهند؛ با این وجود كشورهای آسیایی هنوز در مراحل آغازین بازگشایی مرزهای خود برای توریستهای خارجی هستند.به گزارش تارنمای گردشگری "تراول آف پس"، از زمان شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) در سراسر جهان، آسیا یکی از شدیدترین و سختگیرانه ترین محدودیت ها و قوانین را در بستن مرزها داشته است. در صورتیکه کشورها اروپایی مدتی است مرزهای خودرا بازگشایی کرده و همچنان به این روند ادامه می دهند، کشورهای آسیایی با رویکرد بسیار محتاطانه تری به سفرهای ورودی توجه کردند.

تارنمای گردشگری دیگری به نام "سی ان تراولر" هم در مورد وضعیت بازگشایی مرز کشورهای آسیایی اینگونه نوشت: درکل، وضعیت بازگشایی مرزهای آسیا بسیار متفاوت است؛ بعنوان مثال، درحالی که هند هنوز در حال مبارزه با یکی از بدترین بیماری های ویروسی جهان است، مالدیو از ۱۵ ژوئیه استقبال از مسافران خارجی را آغاز نموده است؛ این درحالی است که مرزهای آسیای شرقی بجز در بعضی موارد محدود کماکان بسته است.با این وجود محدودیت در جنوب شرقی آسیا بسیار متفاوت است؛ بااینکه تایلند می خواهد ماه آینده پذیرای گردشگران باشد، اما اندونزی تاریخ های بازگشایی مرزهای خودرا که برای ماه سپتامبر تعیین شده بود، فعلا به تعویق انداخته است.
ترکیه که در غرب آسیا و اروپا قرار دارد، همچون نخستین کشورهایی بود که محدودیت های سفر خودرا لغو نمود، اما برخی کشورهای همسایه با احتیاط بیشتری پیش می روند و بدین جهت مرزهای این کشورها کماکان بسته و پروازهای بین المللی بطور موقت متوقف شده اند.

این منابع گردشگری در گزارش خود به معرفی کشورهای آسیا که مرزهای خودرا برای گردشگران بازگشایی کرده اند، می پردازد:


کامبوج
کامبوج از روز بیستم ماه مه سال ۲۰۲۰، ممنوعیت سفر به این کشور را لغو کرده است. با این وجود ورود به این کشور بسیار دشوار خواهد بود چونکه کامبوج برنامه های ویزای الکترونیکی و ویزا بدو ورود را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است و همین طور خدمات مربوط به جهانگردی را از ۱۰ ژوئن به حالت تعلیق درآورده است.

دولت این کشور همین طور شرایط سختگیرانه ای برای ورود به کامبوج هم افزوده است که همچون آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
** گواهی معتبر پزشک که کمتر از ۷۲ ساعت دریافت شده و نشان دهنده منفی بودن آزمایش کووید-۱۹ در فرد باشد؛
** مبلغ ۲۰۰ هزار دلار سپرده به برای تامین هزینه در صورت مبتلاشدن به ویروس کرونا؛
به محض ورود به کامبوج، مقامات بهداشتی از همه مسافران می خواهند آزمایش کووید-۱۹ را انجام دهند و منتظر دریافت نتایج آزمایشگاه باشند. بعضی از مسافران از انتظار به مدت ۲۴ ساعت در شرایط سخت برای دریافت جواب آزمایش خود گزارش داده اند.
** مسافران باید به مدت ۱۴ روز تحت نظارت مقامات محلی در منزل خود قرنطینه شوند.**چین
از تاریخ سوم سپتامبر ۲۰۲۰، چین به مسافران هشت کشور اجازه داده است تا تحت شرایطی وارد این کشور شوند. مسافران تایلند، کامبوج، پاکستان، یونان، دانمارک، اتریش، سوئد و کانادا می توانند به پکن سفر کنند اما باید تحت آزمایش و قرنطینه قرار گیرند. مسافران باید برای بازدید از چین واجد شرایط دریافت ویزا باشند؛ این کشور هنوز برای گردشگران عمومی باز نیست.**اندونزی
بازگشایی بالی به روی توریستهای خارجی ممکنست تا آخر سال ۲۰۲۰ به تأخیر بیفتد. در ابتدا، فرماندار بالی اعلام نمود که این جزیره در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۲۰ مجدداً مرزهای خودرا برای گردشگری بین المللی بازگشایی می کند اما ظاهرا اجرای این فرمان به تعویق افتاده است.
شرایط ورود: کلیه توریستهایی که به بالی می رسند باید پاسخ منفی آزمایش کووید-۱۹ خودرا به همراه داشته باشند در غیر این صورت بعد از ورود با هزینه شخصی آنها آزمایش انجام می شود.
دولت اندونزی هم اکنون به جزئیات دیگری درباره بازگشایی مرزها اشاره نکرده است.**ژاپن
ژاپن کشوری که از ماه مارس مرزهای خودرا بر روی توریستهای خارجی بسته بود، هم اکنون برای بازگشایی مرزها برای گردشگران بین المللی آماده می شود و لیستی از کشورهایی که محدودیت ها ابتدا برای آنها برداشته می شود را به اطلاع عموم رسانه است؛ بگفته دولت ژاپن، آنها در نظر دارند ابتدا مرزها برای این کشورها بازگشایی کنند:
سنگاپور، ویتنام، تایلند، استرالیا، نیوزلند، تایوان، کره جنوبی، چین و مالزی
نخست، ژاپن در نظر دارد مرز را برای مسافران تجاری، سرمایه گذاران و سایر بازدیدکنندگان ضروری و بعد از آن برای دانشجویان و در آخر گردشگران عمومی بازگشایی کند.
کلیه افرادی که وارد ژاپن می شوند مشمول قرنطینه ۱۴ روزه خواهند بود. با این وجود دولت ژاپن اعلام نموده در صورتیکه آزمایش کووید-۱۹ پیش و بعد از ورود این افراد منفی باشد، می توانند از قرنطینه بیرون بروند.**قرقیزستان
مرزهای قرقیزستان روز بیست و یکم اوت به صورت رسمی برای گردشگران بازگشایی شده است و الان به کشورهای منتخب اجازه می دهد برای اولین بار بعد از بستن مرزهای خود در ماه مارس، بار دیگر به این کشور سفر کنند.
برای بازدید از این کشور، آزمایش کرونا و قرنطینه ضروری نیست اما دولت این کشور انجام آزمایش را "توصیه" می کند.
کشورهای این لیست عبارتند از: روسیه، انگلیس، چین، پاکستان، ترکیه، امارات و خیلی از کشورهای اروپایی.**مالزی
از ۲۲ ژوئیه، مالزی استثنائاتی برای گردشگران به این کشور قائل شده است. مرزهای مالزی از ماه مارس به روی گردشگری بین المللی بسته شده و تا روز ۳۱ اوت هم بازگشایی نخواهد شد، اما حالا چند راه برای ورود گردشگران منتخب وجود دارد.
در حال حاضر مسافران مناطق سبز از نظر گستردگی کرونا با هدف درمان یا سرمایه گذاری می توانند وارد مالزی شوند؛ این کشورها عبارتند از:
مالزی حالا از ۱ ژوئیه به گردشگران پزشکی اجازه ورود به کشور را می دهد. این یک روش عالی جهت راه اندازی مجدد آهسته قسمتی از بخش گردشگریست و در عین حال به گردشگران اجازه می دهد بطور مستقیم در این کشور سرمایه گذاری کنند. دولت موافقت کرده است که به بیماران کشورهای منطقه سبز تعیین شده اجازه دهد برای مداوا به مالزی وارد شوند. از ۲۱ ژوئیه، کشورهای منطقه سبز فعلی عبارتند از:
برونئی، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزلند.**مالدیو
مالدیو مرزهای خودرا برای گردشگری بین المللی روز ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰ بازگشایی کرد و پروازهای بین المللی خودرا از سر گرفت. مالدیو تحت قوانین و شرایط عادی برای تمامی کشورها ویزا صادر می کند. مسافران ملزم به اثبات منفی بودن آزمایش کووید-۱۹ هستند که حداکثر۷۲ ساعت قبل انجام شده باشد.**نپال
همزمان با از سرگری پروازای بین المللی، نپال روز اول سپتامبر ۲۰۲۰ مرزهای خودرا برای گردشگری بین المللی بازگشایی می کند.
دولت نپال اعلام نمود که همه پروازهای بین المللی و داخلی روز ۱۷ اوت از سر گرفته می شوند، اما از آن زمان برای اول سپتامبر برنامه ریزی شده است.
این بازگشایی درست از سپتامبر تا نوامبر که فصل آغاز بازدید گردشگران از نپال است، شروع می شود.
نپال هم همانند دیگر کشورهای ذکر شده شرط ورود به این کشور را داشتن نتیجه منفی آزمایش کرونا (بدون محدودیت زمانی) اعلام نموده است.**تایلند
تایلند از اول ژوئیه سال ۲۰۲۰ آغاز به بازگشایی مرزهای خود برای گردشگران مجاز خارجی خواهدنمود.
مسافرانی که مجاز به ورود به تایلند خواهند بود: بازرگانان، کارگران ماهر، افرادی که خانواده تایلندی دارند، افرادی که به دنبال خدمات بهداشتی در تایلند هستند.
ازبکستان و ویتنام هم با شرایط حدودا مشابه از ۱۵ اوت پذیرای برخی مسافران مجاز خواهند بود.


1399/06/31
13:41:15
5.0 / 5
1794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر