تعداد مراكز اقامتی استان قزوین بیش از سه برابر افزایش یافت

تعداد مراكز اقامتی استان قزوین بیش از سه برابر افزایش یافت

لذت سفر: تعداد مراكز اقامتی استان قزوین با پشتیبانی دولت از جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری و با هدف رونق این بخش طی هفت سال قبل بیش از سه برابر بالا رفته است.


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در سال ۹۲ استان قزوین مجموع مراکز اقامتی استان شامل هتل، هتل آپارتمان و اقامتگاه های بوم گردی هشت مورد بود که این رقم حالا به ۲۶ مورد افزایش یافته است.
علیرضا خزائلی با اعلان اینکه در سال ۹۲ تعداد هتل های قزوین هفت مورد بود، اضافه کرد: هم اکنون ۱۵ هتل به گردشگران و مهمانان استان خدمات ارائه می دهند.
وی همین طور اظهار داشت: در سال ۹۲ تنها یک اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین به فعالیت می پرداخت، در صورتیکه حالا ۹ اقامتگاه بوم گردی پروانه بهره برداری دارند و در خدمت گردشگران هستند.
این مسوول همین طور از فعالیت ۲ هتل آپارتمان طی سال های اخیر در قزوین آگاهی داد و گفت: قبل از سال ۹۲ استان قزوین از مرکز اقامتی در چارچوب هتل آپارتمان برخوردار نبود.
خزائلی با اعلان اینکه در بخش هتل با رشد ۱۱۴ درصدی و در بخش اقامتگاه های بوم گردی با رشد ۸۰۰ درصدی ظرفیت روبرو بوده است، اضافه کرد: افزایش قابل توجه مراکز اقامتی قزوین در مدت یاد شده نشان از توجه جدی دولت یازدهم و دوازدهم به حمایت و جذب سرمایه گذران در بخش گردشگری دارد.
وی گفت: اقدامات انجام شده در استان قزوین طی دولت یازدهم و دوازدهم برای ساخت هتل و مراکز اقامتی به اندازه ۳۰ سال قبل به ظرفیت اقامتی این استان افزوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین تصریح کرد: ۱۹ هتل در استان قزوین مراحل مختلف ساخت و عملیات اجرایی را پشت سرمی گذرانند و امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از آنها کمبودها از حیث مراکز اقامتی برای گردشگران و میهمانانی که به استان سفر می کنند، مرتفع شود.
وی همین طور گفت: در روستاهای هدف گردشگری و مناطقی که دارای جاذبه هستند آمادگی ارائه مجوز برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را داریم.منبع:

1399/06/15
15:18:56
5.0 / 5
1873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر