سرمایه گذاری ۶۰۰ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در گردشگری خراسان رضوی

سرمایه گذاری ۶۰۰ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در گردشگری خراسان رضوی

به گزارش لذت سفر ایرنا- معاون سرمایه گذاری اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: حجم سرمایه گذاری در طرحهای در دست اجرای گردشگری استان معادل ۶۰۰ هزار میلیارد ریال است.


احمد دیناری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: هم اکنون ۲۴۳ طرح در حوزه گردشگری این استان در حال ساخت است که در مراحل مختلف ساخت هستند و به صورت میانگین ۴۷ درصد رشد دارند.
وی افزود: حجم سرمایه گذاری این تعداد طرح ۳۱۰ هزار میلیارد ریال است که با احتساب ارزش زمین این رقم ۶۰۰ هزار میلیارد ریال می شود.
معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: میزان اشتغال زایی این طرحها در استان بیشتر از ۱۱ هزار نفر است که رقم بسیار مطلوبی به حساب می آید.
دیناری با اشاره به این که این میزان سرمایه گذاری صرفاً سرمایه گذاری بخش خصوصی است اضافه کرد: علاوه بر این معادل ۸۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در حوزه گردشگری استان با ظرفیت اشتغالزایی هزار و ۸۹۰ نفر از سال ۹۲ تا کنون انجام شده است.
وی افزود: این میزان سرمایه گذاری خارجی در پروژه های حوزه گردشگری شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، مرکز تفریحات، سرگرمی و گردشگری، مجتمع گردشگری و دفترخدمات مسافرتی انجام شده است.
معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: در جهت توسعه صنعت توریسم خراسان رضوی این اداره کل هم از سال ۹۲ تا کنون ۳۷۹ طرح با اعتباری معادل سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اجرا کرده است.
خراسان رضوی دارای حدود دو هزار و ۳۰۰ واحد تاسیسات گردشگری دارای مجوز است و از این حیث رتبه نخست کشور را دارد.منبع:

1399/06/13
22:31:11
5.0 / 5
2139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر