خسارت قابل توجه كرونا برای گردشگری اسپانیا

خسارت قابل توجه كرونا برای گردشگری اسپانیا

لذت سفر: گردشگری یكی از حوزه هایی است كه در ماه های اخیر متحمل بیشترین خسارت ناشی از شیوع ویروس كرونا شده و در این بین گردشگری كشور اسپانیا نیز با چنین مشكلاتی روبه رو شده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از یورونیوز، مقام های اسپانیا اعلام نموده اند به سبب بحران ویروس کرونا شمار گردشگران این کشور در ماه جولای نسبت به سال قبل با ۷۵ درصد کاهش همراه بوده است.
باتوجه به این که بیش از ۱۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی اسپانیا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مربوط به گردشگری بوده، این خسارت قابل توجه در درآمد حاصل از گردشگری اسپانیا به معنای خطر بروز مشکل بزرگی برای اقتصاد این کشور خواهد بود.
با کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی که با اعمال محدودیت ها و قرنطینه صورت گرفت، انتظار می رفت فصل تابستانه گردشگری رونق پیدا کند، اما با افزایش باردیگر شمار مبتلایان به ویروس کرونا به دنبال کاهش محدودیت های کرونا، شمار گردشگران ماه جولای اسپانیا نشان داد انتظارها برآورده نشده است.
بحران کرونا این فصل را به بدترین فصل گردشگری اسپانیا در چند دهه اخیر تبدیل نموده است.
بنابر اطلاعات رسمی منتشرشده، در ماه جولای فقط ۲.۵ میلیون توریست خارجی از اسپانیا بازدید کرده اند که این رقم نسبت به سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است. سال قبل شمار توریستهای خارجی اسپانیا در همین بازه زمانی ۱۰ میلیون نفر اعلام شده بود.
کشورهایی همچون بریتانیا و آلمان که بخش زیادی از درآمدهای حاصل از گردشگری اسپانیا را تامین می کنند قوانین قرنطینه را برای مسافران بازگشتی از اسپانیا تعیین کرده اند یا خیلی از بخش های این کشور را به سبب شمار بالای مبتلایان به ویروس کرونا در لیست قرمز قرار داده اند.
شهروندان فرانسوی اما در این شرایط نیز به سفر به اسپانیا ادامه دادند؛ یعنی حدود ۶۰۰ هزار نفر از بازدیدکنندگان خارجی ماه جولای اسپانیا را فرانسوی ها تشکیل دادند، با این وجود این رقم نیز نسبت به جولای سال قبل با ۵۸.۴ درصد افت همراه بوده است.
شمار گردشگران آلمانی و بریتانیایی نیز نسبت به جولای گذشته به ترتیب با ۶۵.۲ و ۸۲.۵ درصد کاهش روبه رو شده است.
«کاتالونیا» و «مادرید» با ۸۱.۶ درصد و ۸۷.۸ درصد کاهش بیشترین افت در شمار گردشگران در میان مناطق مختلف اسپانیا را داشتند.
تابحال بیش از ۴۶۰ هزار مورد قطعی مبتلاشدن به ویروس کرونا در اسپانیا به ثبت رسیده که این رقم بیشترین آمار گزارش شده در اروپای غربی شمرده می شود.
منبع:

1399/06/13
17:58:36
5.0 / 5
1942
تگهای خبر: توریست , تولید , ثبت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر