بازیابی صنعت توریسم سیستان و بلوچستان شروع شد

بازیابی صنعت توریسم سیستان و بلوچستان شروع شد

به گزارش لذت سفر ایرنا- معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برنامه ریزی مجدد صنعت توریسم این استان در شرایط اپیدمی كرونا با رویكرد تغییر بازار و محصول گردشگری شروع شد.


مجتبی میرحسینی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مسیر توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان که برپایه سند اجرایی توسعه گردشگری با افق ۱۴۰۰ در چند سال گذشته رشد خوبی را شروع کرده بود پس از شرایط کرونا با تاخیری چند ماهه روبه رو شد.
وی با تاکید به عرضه خدمات بهداشتی و نظارت بر پروتکل های ویژه دوران کرونا بر تاسیسات گردشگری افزود: با ایجاد زنجیره اطمینان از مبدا به مقصد و رعایت پروتکل های بهداشتی اعتمادسازی برای مردم و مسافران در بهره مندی از اقامتی استاندارد بوجود آمده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان با اشاره به رویکردهای جدید در حوزه گردشگری این استان اظهار داشت: تولید محتوای فضای مجازی و گردشگری مجازی از شروع ویروس کرونا و ایام نوروز آغاز و اکثریت مسافران و گردشگران این استان را با جاذبه ها و آثار گردشگری آشنا کرده است.
وی اضافه کرد: ادامه مرحله دوم پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان به منظور آشنایی با ظرفیت های گردشگری این استان و آگاهی دادن به جامعه ایرانی نسبت به ظرفیت ها و مزیت های آن در نیمه دوم سال آغاز خواهد شد.
میرحسینی با تاکید به ورود به دوره گردشگری هوشمند بیان نمود: دوره های آموزشی ویژه برای فعالان گردشگری، صاحبان کسب و کارها و مدیران تاسیسات گردشگری به منظور تغییر در کسب وکار و توجه به رویداد تکنولوژی همراه در مسافرت صورت خواهد گرفت.
وی با تاکید به احتیاج به زیر ساخت های لازم در حوزه اینترنت ملی و بین المللی و همینطور پهنای باند لازم برای عرضه خدمات بهتر به گردشگران اظهار داشت: زمینه عرضه خدمات فعالان گردشگری به گردشگران در بستر فن آوری های جدید و اپلیکیشن های اثرگذار در چارچوب تفکر نسل جدید گردشگری هوشمند بوجود آمده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه همه تاسیسات گردشگری باز و هیچ واحد تعطیل شده ای در سطح این استان وجود ندارد اضافه کرد: با شرایط میزبانی گردشگری در نیمه دوم سال در زمان بهبود اوضاع پس از اپیدمی کرونا مسیر روبه رشد گردشگری دنبال خواهد شد.
وی با اشاره به رشد سرمایه گذاری ها در گردشگری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۴۰ پروژه تا آخر دولت در این استان با همکاری بخش خصوصی به ظرفیت تاسیسات گردشگری اضافه خواهد شد.
میرحسینی با بیان شرایط ویژه آخر قرن و ایجاد موقعیتی بین المللی برای ایران اضافه کرد: بدین منظور در سال آینده با انجام رویدادها، جشنواره های مختلف در سطح ملی، منطقه ای و استانی و دعوت از توریستهای داخلی و خارجی فرصت جدید برای گردشگری ایران و باطبع سیستان و بلوچستان به وجود خواهد آمد.
منبع:

1399/05/26
14:25:37
5.0 / 5
2563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر