رئیس كمیسیون محیط زیست شورای شهر قزوین:

ورود به باغستان سنتی خط قرمز ماست

ورود به باغستان سنتی خط قرمز ماست

به گزارش لذت سفر قزوین رئیس كمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر قزوین اظهار داشت: ورود به باغستان خط قرمز ماست و از پروژه های شهری كه باغستان را تخریب می كند جلوگیری می شود.


سیده منیره قوامی در گفتگو با ایسنا با اشاره به دستور رئیس جمهور برای حفظ باغستان خاطرنشان کرد: اینکه رئیس جمهور در مورد باغستان سنتی قزوین دستور داده، نشان داده است که حساسیت به باغستان در استان وجود دارد که رئیس جمهور وارد شده است.
وی ادامه داد: در واقع سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و مردم قزوین خواهان حفظ باغستان هستند و به اهمیت باغستان پی بردند، با عنایت به اهمیت باغستان بین مردم و تشکل های محیط زیستی رئیس جمهور وارد شده است، استان های دیگر هم باغستان داشتند و باغ آنها به مرور زمان کوچک شده و گاهی هم از بین رفته است اما رئیس جمهور درمورد باغستان آنها صحبت نکرده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر قزوین اظهار نمود: باغستان سنتی قزوین درست است که منحصر به فرد و در سفرنامه ناصرخسرو به آن اشاره شده است، اما این حساسیت مردم بود که سبب شد مسئولین به این مورد ورود پیدا کنند و دستورات این چنینی بدهند.
وی خاطرنشان کرد: نگاه شورای پنجم به باغستان همواره مثبت بوده و شورا برای حفظ باغستان کوشیده است، متوقف کردن روند ساخت پل امام رضا (ع) نشان از این امر دارد، اگر باغستان برای ما اهمیتی نداشت پروژه را ادامه می دادیم و به سرانجام می رساندیم، اگر پل از روی زمین می آمد هزینه چندانی نداشت و از داخل باغ رد می شد و ۸۰۰ متر از باغستان را از بین می برد، اما حساسیت شورا سبب شد این پروژه متوقف شود.
پروژه نسیم شمال به باغستان صدمه نمی زند
قوامی تصریح کرد: در دوره پنجم شورای شهر هر ساله برای حفظ باغستان بودجه در نظر گرفته است و تلاش می نماییم تا از باغستان حفاظت نماییم، در مورد پروژه نسیم شمال هم قبول ندارم که این پروژه به باغستان صدمه می زند.
وی خاطرنشان کرد: از این پروژه به صورت حضوری بازدید کردم، عرض نسیم شمال در گذشته ۱۰ متر بوده و پروژه ساماندهی نسیم شمال هم همان ۱۰ متر است، در واقع در پروژه ساماندهی و بهسازی نسیم شمال حتی یک درخت هم از بین نمی رود، در مورد حفظ باغستان در این پروژه حساسیت داشتم و چندین بار تاکید کردم باید صورت بگیرد، طبق بازدید میدانی که صورت گرفته تاکید می کنم تعریضی در این راه صورت نگرفته است.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر قزوین با اشاره به پروژه کمربندی شرقی قزوین تاکید کرد این پروژه وارد باغستان منطقه کت آباد می شود کت آباد باغ است و اساسا در این پروژه درخت قطع می شود، در این هفته بازدیدی از این مسیر خواهیم داشت چون که شهرداری گفته است که درخت چندانی قطع نمی گردد و مسیری را انتخاب کردیم که درخت ندارد، اما ورود به باغستان باید خط قرمز ما باشد اگر این پروژه وارد باغ ها شود باید بررسی بیشتری صورت بگیرد در واقع من این پروژه را از نظر محیط زیستی تأیید نمی کنم.
وی بیان نمود: سازمان باغستان با هدف پشتیبانی از باغداران تأسیس شده است تا به کمک باغدارها برود و مشکلاتشان را حل کند، بر اساس گزارش های ارسالی این کار تابحال صورت گرفته است و مشکلات آب و سایر مشکلات باغداران در حال پیگیری است.
منبع:

1399/05/19
23:21:12
5.0 / 5
2784
تگهای خبر: ثبت , سفر , شهر , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر