مرزهای اروپا باز است اما از توریست خبری نیست

مرزهای اروپا باز است اما از توریست خبری نیست

با وجود آغاز گردشگری در بعضی از كشورهای جنوب اروپا، شمار گردشگران در اسپانیا، ایتالیا و یونان بسیار كمتر از پیش بینی ها است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، با باز شدن مرز خیلی از کشورهای جنوبی اروپا، آمار رزرو هتل در ایتالیا به رغم اقدامات تشویقی دولت خیلی کم است، خبری از انبوه گردشگران در جزایر قناری اسپانیا نیست و جزایر یونان شاهد نیمی از ظرفیت همیشگی گردشگران هستند.
با وجود بازگشت گردشگران به کشورهای جنوب اروپا همچون پرتغال و یونان، به سبب شروع موج جدید مبتلاشدن به ویروس کرونا در بعضی از کشورها، روند آغاز باردیگر صنعت گردشگری خیلی کم سرعت تر از حد انتظار بوده است.
آمار و ارقام منتشرشده نشان میدهد باتوجه به شرایط کنونی، اروپایی ها به خصوص بریتانیایی ها، آلمانی ها و شهروندان سایر کشورهای اروپایی که سالانه به جنوب اروپا سفر و میلیاردها یورو هزینه می کنند، سفر در کشور خودرا به سفرهای خارجی ترجیح می‎دهند.
همین طور با محدود شدن لیست کشورهای غیراروپایی که اجازه سفر به کشورهای اتحادیه اروپا را دارند، آمار گردشگران غیراروپایی نیز کاهش یافته است.
مدتی قبل، اتحادیه اروپا لیستی از ۱۳ کشور خارج از قاره اروپا منتشر نمود که باتوجه به آمار کم مبتلایان به ویروس کرونا در کشورشان اجازه ورود به کشورهای اروپایی را دارند. ایالات متحده نیز همچون کشورهایی است که هنوز به این لیست اضافه نشده است.
این کاهش آمار خصوصاً در مقاصدی که به سفرهای هوایی متکی هستند دیده می‎شود که همچون این مقاصد به جزایر قناری در اسپانیا می توان اشاره نمود. سال قبل در مجموع ۱۵ میلیون توریست بوسیله خطوط هوایی به این جزیره سفر کردند، اما ظرفیت پرواز در ماه جاری فقط ۳۰ درصد سال قبل است.
در ایتالیا نیز به رغم برنامه های تشویقی دولت برای احیای گردشگری داخلی، آمار رزرو در هتل ها خیلی کم است و با ۸۰ درصد کاهش روبه رو شده است.
در یونان که آمار مبتلایان به ویروس کرونا شرایط بهتری نسبت به اسپانیا و ایتالیا دارد نیز گردشگری رونق چندانی نداشته است.
در ۱۲ روز نخست جولای، ترافیک مسافران در فرودگاه آتن به نسبت همین بازه زمانی در سال قبل با ۷۵ درصد کاهش روبه رو بوده است.
اگرچه قرنطنیه در تمامی کشورهای جنوب اروپا لغو شده، آغاز موج جدید مبتلاشدن به ویروس کرونا و قوانین قرنطینه در سایر کشورها موانع جدیدی را به وجود آورده است.
اوایل همین ماه، بریتانیا اعلام نمود افرادی که از پرتغال به این کشور سفر می کنند باید مدتی را در قرنطینه سپری کنند. از آن جایی که بریتانیایی ها یکی از طرفداران سرسخت «الگاوره» منطقه ای در جنوب پرتغال هستند این مساله واکنش وزارت خارجه پرتغال را به دنبال داشت.1399/04/29
17:12:39
5.0 / 5
2483
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر