ارائه هشت طرح گردشگری برای تپه های مریخی دامغان

ارائه هشت طرح گردشگری برای تپه های مریخی دامغان

به گزارش لذت سفر ایرنا- مدیر انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان اظهار داشت: هشت طرح برای توسعه گردشگری در تپه های مریخی دامغان به سازمان هوا و فضا ارائه شد.


محمود خوشنویسان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان طی مقاله ای ۱۰۰ صفحه ای و تخصصی، هشت طرح گردشگی با شرایط تپه های مریخی دامغان ارائه کرد.
وی تصریح کرد: تپه های مریخی یکی از پدیده های زمین شناختی بسیار جذاب و زیبا در شهر دامغان استان سمنان است که بعنوان یکی از شبیه ترین مکان های کره زمین به سیاره مریخ شناخته می شود.
وی با اشاره به اینکه انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان در انتظار پاسخ و رایزنی سازمان هوا و فضا در زمینه طرح های گردشگری در تپه های مریخی دامغان است، اضافه کرد: این مقاله به صورت تخصصی و علمی شرایط و خاصیت های تپه های مریخی را مدنظرقرارداده است.
خوشنویسان اشاره کرد: طرح های پیشنهادی گردشگری در تپه های مریخی دامغان از طرف انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان متناسب با شرایط این محیط طبیعی است تا ضمن بهره مندی از جاذبه های گردشگری، پایین ترین میزان لطمه به آن وارد شود.
مدیر انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان بیان کرد: طرح های گردشگری سه روزه خصوصاً برای توریستهای خارجی و چهره های علمی در تپه های مریخی در چارچوب این پیشنهادها گنجانده شده است.
خوشنویسان با اشاره به وسعت حدود هفت هزارهکتاری تپه های مریخی دامغان افزود: مشرف بودن به برخی مناطق حساس نظامی، یکی از مباحثی است که در توسعه گردشگری تپه های مریخی باید مدنظرقرار گیرد.
وی جاده دسترسی به این منطقه را به سمت جنوب دامغان مناسب عنوان و افزود: با عملیاتی شدن این طرح گردشگری، علاوه بر معرفی این ظرفیت بکر استان سمنان در دامغان، فرصت کارآفرینی و اشتغالزایی مناسبی نیز فراهم می شود.
مدیر انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان اظهارامیدواری کرد: با به انتها رسیدن شیوع ویروس کرونا و تعیین تکلیف طرح های پیشنهادی، توسعه گردشگری تپه های مریخی دامغان رونق گیرد.
تپه های مریخی شهرستان دامغان در چند نقطه قرار دارد که اصلی ترین آنها در دهستان تویه رودبار در راه روستای نمکه در ۵۷ کیلومتری شمال دامغان و دیگری در نزدیکی روستای رشم در ۱۳۰ کیلومتری جنوب دامغان قرار گرفته است.
تپه های مریخی دامغان در کنار دره ستارگان قشم، گندم بریانک کرمان و منطقه ای در کاشان، بعنوان چهار پارک گردشگری فضایی در ناسا ثبت گردید.منبع:

1399/04/27
21:25:36
5.0 / 5
2513
تگهای خبر: توریست , ثبت , روستا , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر