تورهای غیرمجاز صدمه ای برای گردشگری گیلان

تورهای غیرمجاز صدمه ای برای گردشگری گیلان

به گزارش لذت سفر مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، فعالیت تورهای غیر مجاز را صدمه ای برای گردشگری استان دانست و اشاره كرد: نظارت در زمینه برگزاری تورها در استان افزایش یافته و به شدت با گروه های گردشگری غیرمجاز برخورد می شود.


مسعود حلاج پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: یکی از صدمه های گردشگری در استان گیلان فعالیت تورهای مجاز نمی باشد که در ماه گذشته سبب خسارات جانی و مالی بسیاری شده است.
وی تصریح کرد: همزمان با گشایش هتل ها و بازگشایی گردشگری در استان، اطلاعیه های این اداره کل در مورد گروه های غیرمجاز گردشگری شدت یافت اما متاسفانه هنوز شاهد بروز اخبار ناگوار در این خصوص هستیم و بار دیگر از گردشگران می خواهیم فریب تبلیغات تورهای غیر مجاز را نخورند.
وی افزود: تقاضا می نماییم گردشگران از هرگونه سفر با گروه های غیر مجاز گردشگری پرهیز کنند چونکه در صورت بروز حادثه هیچ گونه پوشش بیمه ای برای جبران خسارات ناشی از حادثه وجود نداشته و مسؤلان این گروه ها تعهد عرفی، اخلاقی و قانونی نسبت به مسافران و حوادث را ندارند.
وی ادامه داد: افراد سودجو با تبلیغات و جلب توجه گردشگران به بهانه عرضه خدمات ویژه و با عناوین جذاب بدون داشتن هیچ گونه مجوز قانونی مبادرت به اطلاع رسانی تورهای خود در فضای مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی می کنند که مشکلات گوناگونی برای مسافران و گردشگران ایجاد می کندز
وی خاطرنشان کرد: باید گردشگران قبل از هر گونه دریافت خدمات از دارا بودن مجوزهای لازم توسط این گروه ها اطمینان حاصل نمایند.
حلاج پور خاطرنشان کرد: اجرای تورهای گردشگری صرفاً در حیطه وظایف دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز از این اداره کل با همراهی راهنمای مجاز کارت دار بوده و چنانچه افراد یا گروه ها بخواهند به صورت خودسرانه مبادرت به تبلیغ، اجرا و فروش خدمات گردشگری نمایند، طبق بند ۷ قانون صنعت توریسم با آنها برخورد خواهد شد.
در ایام اخیر بر مبنای بررسی های صورت گرفته توسط دفتر بررسی، همکاری و اطلاعات واصله از جانب راهنمایان گردشگری، ۱۷ گروه غیرمجاز برگزار کننده تور که بدون دریافت مجوزهای لازم مبادرت به برگزاری تورهای گردشگری می کردند، شناسایی و برای تشکیل پرونده و برخوردهای لازم به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.
این افراد بدون توجه به مقررات و قوانین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ایجاد گروه هایی در فضای مجازی و تبلیغ تور، مبادرت به اجرای تور بدون رعایت دستورالعمل ها و استانداردهای مصوب معاونت گردشگری می کردند که بعد از شناسایی به مراجع قضایی عرضه شدند.منبع:

1399/04/15
18:12:41
5.0 / 5
2828
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر